Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Bodlinka učí děti, jak se postarat o zachráněného ježka

Nalezený ježek. Důvod k radosti i starosti. Jak se o něj postarat nebo kam ho zanést – zkrátka jak se v takové situaci zachovat? I to letí hlavou člověku, který zrovna našel živoucí kuličku plnou bodlinek. Proto letos už potřinácté odstartoval projekt Bodlinka, který děti učí, jak se o nalezeného ježka postarat.

Do projektu jsou zapojeni ježci, jež lidé zanesli do Záchranné stanice pro hendikepovaná zvířata Správy KRNAP. Pracovníci je rozváží do škol, kde pak mají děti možnost starat se o malého společníka po celou zimu. Zároveň si vyslechnou přednášku o ježcích a zjistí, jak dopřát malému pichlounovi řádnou péči. Je zapotřebí, aby se naučily vyčistit mu pelíšek, nakrmit ho a zvážit jej. Tyto údaje pak budou zapisovat do připraveného deníku.

Cílem projektu je naučit děti zodpovědnosti, pomoci jim nalézt kladný vztah ke zvířatům a zároveň je naučit postarat se o zvíře, které by bez lidské pomoci zimu nepřečkalo. Celkem se do projektu zapojilo 17 škol – dvě mateřské, čtrnáct základních a jedna střední škola. Malí ježci pak budou na jaře vypuštěni zpět do volné přírody.

Související články

Inspirace

Školáci v Krkonoších pomáhali zachraňovat vzácné rostliny

Inspirace

Nová iniciativa nabízí možnost věnovat Dárky přírodě

Inspirace

Program Laskavec oceňuje lidi se srdcem na správném místě

Inspirace

Nadační projekt Život v kufříku pomůže dětem v náhradní péči

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.