Projekt Bodlinka učí děti, jak se postarat o zachráněného ježka

Nalezený ježek. Důvod k radosti i starosti. Jak se o něj postarat nebo kam ho zanést – zkrátka jak se v takové situaci zachovat? I to letí hlavou člověku, který zrovna našel živoucí kuličku plnou bodlinek. Proto letos už potřinácté odstartoval projekt Bodlinka, který děti učí, jak se o nalezeného ježka postarat.

Do projektu jsou zapojeni ježci, jež lidé zanesli do Záchranné stanice pro hendikepovaná zvířata Správy KRNAP. Pracovníci je rozváží do škol, kde pak mají děti možnost starat se o malého společníka po celou zimu. Zároveň si vyslechnou přednášku o ježcích a zjistí, jak dopřát malému pichlounovi řádnou péči. Je zapotřebí, aby se naučily vyčistit mu pelíšek, nakrmit ho a zvážit jej. Tyto údaje pak budou zapisovat do připraveného deníku.

Cílem projektu je naučit děti zodpovědnosti, pomoci jim nalézt kladný vztah ke zvířatům a zároveň je naučit postarat se o zvíře, které by bez lidské pomoci zimu nepřečkalo. Celkem se do projektu zapojilo 17 škol – dvě mateřské, čtrnáct základních a jedna střední škola. Malí ježci pak budou na jaře vypuštěni zpět do volné přírody.

Autor článku

Zuzana Tomášková