Projeďte se Prahou na elektrické koloběžce

Zdroj fotografie: Archiv Lime

Po sdílených kolech a elektro autech zamířil do Prahy i americký start-up nabízející elektro koloběžky Lime. Každý dospělý člověk tak od konce září může šetřit svůj čas, pohybovat se po hlavním městě rychle, ekologicky a užít si přitom i trošku adrenalinu.

Firma navázala na úspěch ze severoamerických měst, ale i Paříže, Berlína nebo Madridu, a do Prahy nejdřív přivezla několik stovek koloběžek. Každý, kdo by se chtěl na jedné z nich projet, si musí stáhnout aplikaci Lime – Your Ride Anytime, kde zadá údaje o sobě i své platební kartě. Najde si pak nejbližší nabitou koloběžku, pomocí QR kódu si ji odemkne a může vyrazit. Zaparkovat je možné v Praze kdekoliv. S důležitým omezením ale uživatelé Lime musí počítat. Když totiž koloběžku opustí v Praze 1, už si ji nikdo nebude moci odemknout a zaměstnanci start-upu ji budou muset ze čtvrti odvézt.

Odemknutí koloběžky stojí 25 korun, každá minuta jízdy pak 2 koruny. Kvůli bezpečnosti je rychlost strojů omezená na 25 kilometrů za hodinu. Nabíjet elektro koloběžky budou týmy Lime, ale i lidé, kteří si koloběžky odvezou k nabití večer domů a ráno je zase dají do oběhu.

 

Zdroj: ihned.cz

Autor článku