Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Princ William i české špičky promluví o klimatické krizi. Konference TEDx bude letos i on-line

Ilustrační foto: Depositphotos

Inspirativní osobnosti, naléhavá témata a prostor pro sdílení nápadů. Tím jsou po celém světě proslulé konference TEDx. Letošním hlavním tématem je klimatická krize a její řešení. Svou troškou do mlýna přispějí také čeští vědci v čele s Petrem Rokůskem či Ondrášem Přibylou. Zájemci si je mohou poslechnout i on-line. 

Neutěšená klimatická situace je pro organizaci TED dlouhodobě velmi důležité téma. V rámci globální iniciativy Countdown proto po celém světě pořádají akce s cílem propojovat odborníky, organizace, vzdělávací instituce i zástupce veřejné správy a přispět k hledání řešení globální krize. 

Odborníci se letos zaměří na pět hlavních oblastí – energetiku, dopravu, materiály, přírodu a potraviny. V české verzi akce TEDx Národní se k nim vyjádří například vizionář v oblasti udržitelné ekonomiky Petr Rokůsek, expertka na tropické zemědělství Barbora Chmelová nebo Ondráš Přibyla z iniciativy Fakta o klimatu. Akce se uskuteční v pražském Veletržním paláci 15. a 16. května. Kromě klasických vstupenek jsou již k zakoupení také jejich levnější varianty na on-line přenos. 

Mezi řečníky akcí pod hlavičkou organizace TED, které budou probíhat celý rok 2021, se řadí také mnoho známých tváří. Kromě uznávaných vědců třeba princ William nebo předsedkyně Evropské komise.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve vesmíru možná existuje další oceán, zjistili vědci

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…