Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle Američanů je český přízvuk sexy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Lidé na celém světě hovoří odhadem okolo sedmi tisíci jazyky. Do mluvené angličtiny se tak vnáší mnoho různých přízvuků. Ten český je podle Američanů čtvrtý nejvíc sexy znějící přízvuk světa. Ukázal to průzkum reportérky televize CNN, která se ptala lidí na Facebooku, v kancelářích a na ulicích, který přízvuk jim připadá nejvíce sexy a proč.

Američané český přízvuk nejčastěji slyší od modelky Petry Němcové a sportovce Jaromíra Jágra. Podle dotázaných lidí je čeština jakoby zabarvená kouřem, hrdelní, mysteriózní a velmi sexy. Náš přízvuk je podle nich naplněný živočišnou touhou a veselím. Zní jako tajemný jazyk hraběte Drákuly nebo tajného agenta.

Ještě víc sexy je podle průzkumu přízvuk italský (1. místo), francouzský (2. místo) a španělský (3. místo). Za českým přízvukem se v těsném závěsu umístil přízvuk britský, nigerijský, irský, skotský, brazilský, thajský a argentinský.

Italštinu znají Američané díky Monice Bellucci a Alessandrovi Del Piero. Italský přízvuk je pro ně chtivý, predátorský a velice vášnivý. Francouzský přízvuk nejčastěji slyší od herců Jeana Reno a Marion Cotillard. Spojují si ho se zvláštní nadřazeností, vášní a zápalem, který dělá francouzštinu velmi erotickým jazykem. Španělštinu si Američané spojují se jmény Javiera Bardema a Penelope Cruz. Španělský přízvuk je pro ně vzrušující, smyslný a vášnivý, zároveň citlivý a zranitelný.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Nahradí jednorázové plasty i polystyren. Český start-up vyvinul ekologický materiál z podhoubí

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…