Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle Američanů je český přízvuk sexy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Lidé na celém světě hovoří odhadem okolo sedmi tisíci jazyky. Do mluvené angličtiny se tak vnáší mnoho různých přízvuků. Ten český je podle Američanů čtvrtý nejvíc sexy znějící přízvuk světa. Ukázal to průzkum reportérky televize CNN, která se ptala lidí na Facebooku, v kancelářích a na ulicích, který přízvuk jim připadá nejvíce sexy a proč.

Američané český přízvuk nejčastěji slyší od modelky Petry Němcové a sportovce Jaromíra Jágra. Podle dotázaných lidí je čeština jakoby zabarvená kouřem, hrdelní, mysteriózní a velmi sexy. Náš přízvuk je podle nich naplněný živočišnou touhou a veselím. Zní jako tajemný jazyk hraběte Drákuly nebo tajného agenta.

Ještě víc sexy je podle průzkumu přízvuk italský (1. místo), francouzský (2. místo) a španělský (3. místo). Za českým přízvukem se v těsném závěsu umístil přízvuk britský, nigerijský, irský, skotský, brazilský, thajský a argentinský.

Italštinu znají Američané díky Monice Bellucci a Alessandrovi Del Piero. Italský přízvuk je pro ně chtivý, predátorský a velice vášnivý. Francouzský přízvuk nejčastěji slyší od herců Jeana Reno a Marion Cotillard. Spojují si ho se zvláštní nadřazeností, vášní a zápalem, který dělá francouzštinu velmi erotickým jazykem. Španělštinu si Američané spojují se jmény Javiera Bardema a Penelope Cruz. Španělský přízvuk je pro ně vzrušující, smyslný a vášnivý, zároveň citlivý a zranitelný.

Související články

Zaručeně zlepší den

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Pakt proti dezinformacím generovaným AI má omezit narušování demokratických voleb

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…