Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle Američanů je český přízvuk sexy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Lidé na celém světě hovoří odhadem okolo sedmi tisíci jazyky. Do mluvené angličtiny se tak vnáší mnoho různých přízvuků. Ten český je podle Američanů čtvrtý nejvíc sexy znějící přízvuk světa. Ukázal to průzkum reportérky televize CNN, která se ptala lidí na Facebooku, v kancelářích a na ulicích, který přízvuk jim připadá nejvíce sexy a proč.

Američané český přízvuk nejčastěji slyší od modelky Petry Němcové a sportovce Jaromíra Jágra. Podle dotázaných lidí je čeština jakoby zabarvená kouřem, hrdelní, mysteriózní a velmi sexy. Náš přízvuk je podle nich naplněný živočišnou touhou a veselím. Zní jako tajemný jazyk hraběte Drákuly nebo tajného agenta.

Ještě víc sexy je podle průzkumu přízvuk italský (1. místo), francouzský (2. místo) a španělský (3. místo). Za českým přízvukem se v těsném závěsu umístil přízvuk britský, nigerijský, irský, skotský, brazilský, thajský a argentinský.

Italštinu znají Američané díky Monice Bellucci a Alessandrovi Del Piero. Italský přízvuk je pro ně chtivý, predátorský a velice vášnivý. Francouzský přízvuk nejčastěji slyší od herců Jeana Reno a Marion Cotillard. Spojují si ho se zvláštní nadřazeností, vášní a zápalem, který dělá francouzštinu velmi erotickým jazykem. Španělštinu si Američané spojují se jmény Javiera Bardema a Penelope Cruz. Španělský přízvuk je pro ně vzrušující, smyslný a vášnivý, zároveň citlivý a zranitelný.

Související články

Z domova

Češtinu se u nás učí stále více cizinců

Společnost

Co to je koroňák nebo prdom? Čeština se s koronavirem dočkala nových slovíček

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.