Brno každoročně investuje do bezbariérových úprav veřejného prostoru 10 milionů korun. I v letošním roce se dočkalo změn hned několik míst. Handicapovaní lidé či rodiče s kočárky se tak pohodlně dostanou na zastávky tramvaje či přes přechod.
Poradní sbor pro bezbariérové Brno funguje od roku 2017. Občané města Brna mohou své náměty na bezbariérové úpravy zasílat na e-mail bariery@brno.cz. Letos tak na návrhy občanů prochází rekonstrukcí například zastávka Tábor ve směru na Komín, vodicí linie na nádraží v Králově Poli či přechody v ulicích Kuršova, Teyschlova a Majdalenky.
Plně zrekonstruovaná je již například zastávka Hrnčířská. „Aby zastávka mohla být bezbariérová, byly v rámci rekonstrukce upraveny i části ploch přiléhající bezprostředně k nástupištím zastávek. Došlo k předláždění ploch včetně osazení nových obrubníků. Na nástupních ostrůvcích i přilehlých chodnících jsme doplnili prvky pro nevidomé a slabozraké,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty
Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…