Společnost·1 minuta radosti

V Brně vznikne nové bydlení pro vozíčkáře

Vedení Brna nedávno odsouhlasilo výstavbu polyfunkčního domu s 21 byty, z nichž některé poslouží jako bydlení pro vozíčkáře. Dům bude stát na Štefánikově ulici v městské části Královo Pole. Stavaři plánují nejdříve zbourat stávající dům a na jeho místě postavit nový. „Po demolici postavíme nový dům, který bude mít jedno podzemní a pět nadzemních podlaží. Budou v nich

#Brno#bydlení#byty#dům#handicap#invalidní vozík#pomoc#projekt#vozíčkáři#z domova

Photo of caucasian businessman on wheelchair trying to cross the road

Vedení Brna nedávno odsouhlasilo výstavbu polyfunkčního domu s 21 byty, z nichž některé poslouží jako bydlení pro vozíčkáře. Dům bude stát na Štefánikově ulici v městské části Královo Pole.

Stavaři plánují nejdříve zbourat stávající dům a na jeho místě postavit nový. „Po demolici postavíme nový dům, který bude mít jedno podzemní a pět nadzemních podlaží. Budou v nich garáže, nebytové prostory a byty, většinou o velikosti 1+1 a 2+1,“ vysvětlila starostka městské části Královo Pole Karin Karasová.

Pět bytů z celkových jednadvaceti bude bezbariérových a přestěhují se do nich vozíčkáři. Projekt by měl být dokončen asi v polovině roku 2018, přičemž náklady na stavbu se vyšplhají přibližně na 50 milionů korun. „Jsem přesvědčená, že je u výstavby nových bytů nutné přizpůsobovat část komunitní péči a například jedno patro vymezit imobilním občanům,“ uzavřela Karasová.

Zdroj: Brněnská drbna

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Barbora Jahodová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články