Ostravské univerzity spustily vzdělávací programy, které mají učitelům i žákům základních a středních škol usnadnit distanční výuku. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB – TUO) nabízí on-line přednášky, Ostravská univerzita pak celý portál s názvem Univerzita pro školy.
Základní i střední školy mohou díky on-line aktivitám univerzit obohatit výuku o nové postřehy, a dokonce i konzultace s odborníky. „Děti si přednášku mohou poslechnout přímo z domova a zeptat se odborníků na vše, co je zajímá,“ vysvětluje rektor VŠB – TUO Václav Snášel. Právě Vysoká škola báňská nabízí nejen on-line přednášky, ale i speciální programy pro maturanty ve formě on-line víkendových opakování. V únoru proběhl například matematický víkend. „Studenti si během víkendu procvičili témata, se kterými mají největší problémy – operace s čísly, funkce, rovnice a nerovnice, naši pedagogové je provedli i taji geometrie,“ přibližuje rektor Snášel.
Ostravská univerzita pak dala k dispozici přednášky, workshopy a asistence také z dalších oborů, jako je filozofie nebo žurnalistika. Veškerou nabídku zaštiťuje projekt Univerzita pro školy. Aktuálně jsou dostupné především on-line přednášky pro středoškoláky a žáky základních škol, tvůrci projektu však umí připravit i programy pro předškolní děti.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…