Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pedagogové táhnou za jeden provaz. Univerzity vzdělávají žáky základních i středních škol

Ilustrační foto: Freepik

Ostravské univerzity spustily vzdělávací programy, které mají učitelům i žákům základních a středních škol usnadnit distanční výuku. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB – TUO) nabízí on-line přednášky, Ostravská univerzita pak celý portál s názvem Univerzita pro školy.

Základní i střední školy mohou díky on-line aktivitám univerzit obohatit výuku o nové postřehy, a dokonce i konzultace s odborníky. „Děti si přednášku mohou poslechnout přímo z domova a zeptat se odborníků na vše, co je zajímá,“ vysvětluje rektor VŠB – TUO Václav Snášel. Právě Vysoká škola báňská nabízí nejen on-line přednášky, ale i speciální programy pro maturanty ve formě on-line víkendových opakování. V únoru proběhl například matematický víkend. „Studenti si během víkendu procvičili témata, se kterými mají největší problémy – operace s čísly, funkce, rovnice a nerovnice, naši pedagogové je provedli i taji geometrie,“ přibližuje rektor Snášel.

Ostravská univerzita pak dala k dispozici přednášky, workshopy a asistence také z dalších oborů, jako je filozofie nebo žurnalistika. Veškerou nabídku zaštiťuje projekt Univerzita pro školy. Aktuálně jsou dostupné především on-line přednášky pro středoškoláky a žáky základních škol, tvůrci projektu však umí připravit i programy pro předškolní děti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…