Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pedagogové táhnou za jeden provaz. Univerzity vzdělávají žáky základních i středních škol

Ilustrační foto: Freepik

Ostravské univerzity spustily vzdělávací programy, které mají učitelům i žákům základních a středních škol usnadnit distanční výuku. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB – TUO) nabízí on-line přednášky, Ostravská univerzita pak celý portál s názvem Univerzita pro školy.

Základní i střední školy mohou díky on-line aktivitám univerzit obohatit výuku o nové postřehy, a dokonce i konzultace s odborníky. „Děti si přednášku mohou poslechnout přímo z domova a zeptat se odborníků na vše, co je zajímá,“ vysvětluje rektor VŠB – TUO Václav Snášel. Právě Vysoká škola báňská nabízí nejen on-line přednášky, ale i speciální programy pro maturanty ve formě on-line víkendových opakování. V únoru proběhl například matematický víkend. „Studenti si během víkendu procvičili témata, se kterými mají největší problémy – operace s čísly, funkce, rovnice a nerovnice, naši pedagogové je provedli i taji geometrie,“ přibližuje rektor Snášel.

Ostravská univerzita pak dala k dispozici přednášky, workshopy a asistence také z dalších oborů, jako je filozofie nebo žurnalistika. Veškerou nabídku zaštiťuje projekt Univerzita pro školy. Aktuálně jsou dostupné především on-line přednášky pro středoškoláky a žáky základních škol, tvůrci projektu však umí připravit i programy pro předškolní děti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pijme čistou vodu. Bakterie a kvasinky vyhubí nezdravé organismy z tekutin a půdy

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Návaly horka už nemusí být pro ženy v menopauze strašákem. Na trhu je prádlo, které pomůže

Umělá inteligence předvedla svou vizi měst budoucnosti

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…