Každý z nás může přispět k tomu, aby byl svět lepším místem. Osmiletá dívenka Selah Thompsonová vydala knihu o černošské pirátce. Zjistila totiž, že její vrstevníky odvádí od čtení fakt, že se v knížkách neobjevuje dost Afroameričanů.
Cílem Selah bylo namotivovat spolužáky k četbě a podpořit tak šíření gramotnosti mezi dětmi ze sociálně slabších rodin. Za pomocí rodičů totiž prostřednictvím rešerší zjistila, že až 85 procent mladistvých v nápravných zařízeních je negramotných. Navíc dvě třetiny amerických žáků, kteří se do konce čtvrté třídy nenaučí pořádně číst, skončí ve vězení nebo na státní podpoře.
Selah proto s pomocí rodičů založila neziskovou organizaci The Empowered Readers Literacy Project. Iniciativa si klade za cíl pomoci v sociálně slabších rodinách vybudovat čtenářské návyky a zažehnout u dětí zájem o knihy. „Pokud děti v knížkách nebudou nacházet postavy, které jsou jako ony, pak čtení nikdy nepropadnou,“ zdůraznila maminka Nicole Thompsonová. Malá Selah se proto rozhodla napsat knihu o černošské pirátské princezně a nalákat tak ostatní děti ke čtení.
Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)
Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…