Organizace Psí život pomáhá zvířatům patřícím lidem bez domova

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Psí život archiv

Pes se jako nejlepší přítel člověka vyskytuje často i v případech, kdy jeho páníček nemá střechu nad hlavou. Navzdory dobré péči se v životě psa mohou objevit nečekané situace, s nimiž si osoba bez domova a bez financí nedokáže poradit. A právě v těch může pomoct Psí život.

„Naším posláním je pomáhat psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace nebo se pohybují na okraji společnosti a nedokáží o své zvíře dostatečně pečovat. Naším cílem přitom není zvířata odebírat, ale zpřístupnit jim potřebnou péči,“ vysvětlují zástupci organizace. Pomoc se týká především výjimečných situací, jako je náhlé onemocnění, srážka s automobilem nebo postřelení zvířete.

Projekt pomáhá nejvíc přímo v terénu, a to ve spolupráci s řadou organizací. Konkrétně se jedná o léčbu zvířat, zajištění očkování nebo kvalitního krmiva v průběhu rekonvalescence. Loni takto pomohl 927 zvířatům. Jde přitom o jedinou iniciativu svého druhu v republice.

Pomoc zvířatům z ulice je důležitá i pro širokou veřejnost, protože nemocná zvířata jsou rizikem pro šíření nemocí a parazitů do okolí. Činnost organizace je ale ještě širší. Zvířatům nabízí dočasné útočiště, občas jim zajišťuje i adopci a nezaměřuje se pouze na psy, ale věnuje se také kočkám, které u lidí bez domova hledají útočiště.

Do pomoci se přitom může zapojit každý. Prostřednictvím stránek projektu lze darovat libovolnou částku. Například 250 korun vystačí na odčervení, 1500 korun zajistí rentgenové vyšetření zlomeniny. Skrze trvalý příkaz je možné stát se patronem zvířat. Finančně lze podpořit také aktuálně probíhající sbírku nebo si zvíře virtuálně adoptovat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Česko zavádí inovaci ve třídění odpadu. Recyklace bude jednodušší

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová