Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Organizace Psí život pomáhá zvířatům patřícím lidem bez domova

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Psí život archiv

Pes se jako nejlepší přítel člověka vyskytuje často i v případech, kdy jeho páníček nemá střechu nad hlavou. Navzdory dobré péči se v životě psa mohou objevit nečekané situace, s nimiž si osoba bez domova a bez financí nedokáže poradit. A právě v těch může pomoct Psí život.

„Naším posláním je pomáhat psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace nebo se pohybují na okraji společnosti a nedokáží o své zvíře dostatečně pečovat. Naším cílem přitom není zvířata odebírat, ale zpřístupnit jim potřebnou péči,“ vysvětlují zástupci organizace. Pomoc se týká především výjimečných situací, jako je náhlé onemocnění, srážka s automobilem nebo postřelení zvířete.

Projekt pomáhá nejvíc přímo v terénu, a to ve spolupráci s řadou organizací. Konkrétně se jedná o léčbu zvířat, zajištění očkování nebo kvalitního krmiva v průběhu rekonvalescence. Loni takto pomohl 927 zvířatům. Jde přitom o jedinou iniciativu svého druhu v republice.

Pomoc zvířatům z ulice je důležitá i pro širokou veřejnost, protože nemocná zvířata jsou rizikem pro šíření nemocí a parazitů do okolí. Činnost organizace je ale ještě širší. Zvířatům nabízí dočasné útočiště, občas jim zajišťuje i adopci a nezaměřuje se pouze na psy, ale věnuje se také kočkám, které u lidí bez domova hledají útočiště.

Do pomoci se přitom může zapojit každý. Prostřednictvím stránek projektu lze darovat libovolnou částku. Například 250 korun vystačí na odčervení, 1500 korun zajistí rentgenové vyšetření zlomeniny. Skrze trvalý příkaz je možné stát se patronem zvířat. Finančně lze podpořit také aktuálně probíhající sbírku nebo si zvíře virtuálně adoptovat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.