Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Organizace Psí život pomáhá zvířatům patřícím lidem bez domova

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Psí život archiv

Pes se jako nejlepší přítel člověka vyskytuje často i v případech, kdy jeho páníček nemá střechu nad hlavou. Navzdory dobré péči se v životě psa mohou objevit nečekané situace, s nimiž si osoba bez domova a bez financí nedokáže poradit. A právě v těch může pomoct Psí život.

„Naším posláním je pomáhat psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace nebo se pohybují na okraji společnosti a nedokáží o své zvíře dostatečně pečovat. Naším cílem přitom není zvířata odebírat, ale zpřístupnit jim potřebnou péči,“ vysvětlují zástupci organizace. Pomoc se týká především výjimečných situací, jako je náhlé onemocnění, srážka s automobilem nebo postřelení zvířete.

Projekt pomáhá nejvíc přímo v terénu, a to ve spolupráci s řadou organizací. Konkrétně se jedná o léčbu zvířat, zajištění očkování nebo kvalitního krmiva v průběhu rekonvalescence. Loni takto pomohl 927 zvířatům. Jde přitom o jedinou iniciativu svého druhu v republice.

Pomoc zvířatům z ulice je důležitá i pro širokou veřejnost, protože nemocná zvířata jsou rizikem pro šíření nemocí a parazitů do okolí. Činnost organizace je ale ještě širší. Zvířatům nabízí dočasné útočiště, občas jim zajišťuje i adopci a nezaměřuje se pouze na psy, ale věnuje se také kočkám, které u lidí bez domova hledají útočiště.

Do pomoci se přitom může zapojit každý. Prostřednictvím stránek projektu lze darovat libovolnou částku. Například 250 korun vystačí na odčervení, 1500 korun zajistí rentgenové vyšetření zlomeniny. Skrze trvalý příkaz je možné stát se patronem zvířat. Finančně lze podpořit také aktuálně probíhající sbírku nebo si zvíře virtuálně adoptovat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Děsivé dýně i bez vyřezávání. Kalifornská farma je pěstuje ve formách s obličeji

Česká zmrzlina slaví mezinárodní úspěch. V evropské soutěži obsadila druhé místo

Známe příčinou neurodegenerativních onemocnění. Zjištění přináší naději na léčbu

Šťastny ať jsou všechny bytosti. Odkaz manželů Tomášových je stále živý

Inspirativní rozhovor

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Přečtěte si rozhovor s Eliškou Vafkovou, zakladatelkou psího hospice Dejte nám šanci.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…