Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Okouzlující příroda Harrachova a Českého ráje: Objevte úchvatná místa s jedinečnými výhledy

Freepik.com

Pokud bychom měli vybrat jedny z nejkrásnějších oblastí České republiky, rozhodně mezi ně bude patřit Harrachov a Český ráj. V těch na vás čeká spousta krásných míst s nádhernou přírodou a nezapomenutelným výhledy.

Mumlavský vodopád

Jak již název napovídá, Mumlavský vodopád se nachází na řece Mumlavě nedaleko Harrachova. Zajímavostí je, že jde o jeden z nejvodnatějších vodopádů u nás. Vzniká zde impozantní kaskáda, voda padá z výšky až 12 metrů a překonává žulové řečiště. Zajímavostí jsou takzvaná čertova oka, která se skrývají pod vodopádem. Jde o kulaté otvory, které proud vody vymlel v kamenném podkladu.

Nejmohutnější a nejpůsobivější je tento vodopád během jarního období. Na druhou stranu v zimě získává jedinečné kouzlo, jelikož díky mrazu vzniká jedinečné dílo, které dokáže zapůsobit.

Adrenalin na bobové dráze

Když už budete v Harrachově, přírodu si můžete prohlédnout i z trochu jiné perspektivy. Vyrazte na bobovou dráhu. Tu si zamilují děti a dospělí – hlavně jestli máte rádi adrenalin a dobrodružství. Tato dráha nabízí nezapomenutelný zážitek. Je dlouhá jeden kilometr a díky špičkové technologii záleží pouze na vás, jakou rychlostí chcete jet. Každý si totiž tempo jízdy určuje sám dle svých představ. Můžete tak zažít pořádnou dávku vzrušení.

Dráha se hodí i pro děti – k dispozici jsou totiž dvoumístné boby, vaše dítko tak nepojede samo. Bezpečnost je zajištěna účinnou brzdou, koryto je navíc vyhřívané. Je tak bezpečné i po dešti či v zimě, jelikož rychle vyschne či případně rozmrzne.

Když si vyberete ubytování v Harrachově, můžete pohodlně vyrazit kamkoli v okolí. V létě láká krásná příroda, v zimě pak rozmanité ski areály.

Zdroj: Mirekdeml / stock.adobe.com

Zdroj: Zdroj: Mirekdeml / stock.adobe.com

Hrad Trosky

Když se přesuneme do Českého ráje, za zmínku stojí hrad Trosky. Ten stojí na vrcholu stejnojmenné hory. Jeho historie sahá až do 14. století, přestože je dnes pouze zříceninou, stále láká mnoho návštěvníků. Jeho unikátní poloha zajišťuje úchvatné výhledy do okolní krajiny, čeká vás výhled na hory. Zřícenina je rozdělována do dvou částí podle věží, které zde stávaly – Panna a Baba.

Ačkoli se jedná o zříceninu, čeká vás zde posezení s občerstvením. Můžete zde strávit příjemné odpoledne s osvěžujícím pitím či doplnit energii jídlem nebo šálkem kávy. Výlet je skvělý pro celou rodinu, buďte však opatrní ohledně konzumace kávy v těhotenství – procházka je prospěšná, ovšem pití kávy je složitější otázka.

Mariánská vyhlídka

Okouzlující výhledy na Český ráj nabídne Mariánská vyhlídka, která leží nad obcí Hrubá Skála. Odtud si užijete pohled na malebnou krajinu – ať už jde o Hrubou Skálu s krásným zámkem, horu Kozákov či skalní útvary známé jako Sahara, Větrník, Dvanáct apoštolů či Dračí věž. Odtud si užijete perfektní scenérii.

Prachovské skály

Prachovské skály tvoří bizarní skalní útvary, známé také jako skalní město. Nachází se severozápadně od města Jičín. Tyto pískovcové útvary vznikly v období druhohor. Archeologické výzkumy ukázaly, že lidé zde žili již v pravěku. Dnes jsou Prachovské skály vyhledávaným cílem turistů, a to zejména díky své jedinečné kráse a různým turistickým aktivitám. V této oblasti najdete různé trasy a vyhlídky, které vás provedou úchvatným skalním labyrintem a nabídnou okouzlující vyhlídky.

Když se rozhodnete ubytovat v Českém ráji – budete to mít blízko k mnoha zajímavým místům, odkud vás čekají skvělé výhledy, ale i zdánlivě obyčejné procházky přírodou, které vás však okouzlí.

Harrachov a Český ráj jsou bezpochyby krásnými oblastmi, které skrývají úžasná místa. Každé z těchto míst má své jedinečné kouzlo, nechybí přitom ani zábava, například díky bobové dráze. Vydejte se za dobrodružstvím a objevujte krásy přírody. Vychutnejte si jedinečné výhledy, které vás inspirují a nabídnou jedinečné zážitky.

Zaručeně zlepší den

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této…