2 minuty radosti Úklid přírody je bezpochyby bohulibá činnost. Ne každému se do ní však chce. V Izraeli proto našli řešení, jak lidi namotivovat ke spoluúčasti. Místní firma Clean Coin nabízí občanům, kteří se zapojí do úklidu, možnost získat virtuální měnu směnitelnou za zboží v obchodech zapojených do projektu.
Cílem společnosti je motivovat občany k úklidu odpadu a podílet se na řešení klimatické krize. Izraelci totiž údajně patří k největším producentům odpadků na obyvatele. V praxi projekt funguje tak, že zájemci venku sbírají odpad nahlášený ve speciální mobilní aplikaci. Za každý nasbíraný pytel získá dotyčný deset virtuálních mincí. Ty pak může použít při nákupu ve vybraných obchodech.
K projektu se už připojilo přes 16 tisíc uživatelů a 1 200 z nich je aktivních pravidelně každý týden. Odměny je možné vybírat už u 25 značek. Lidé virtuální měnu používají na úhradu oblečení, hotelových pobytů nebo domácích prolézaček. Úklid přírody tedy přináší nejen dobrý pocit, ale i hmotné odměny.
Zdroj: Ekolist, Clean Coin
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…