Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

V Česku vzniká animovaný seriál o třech rodinách hovínek. Foto: webová stránka projektu Hovnays

Pověstný český humor, nezaměnitelné hlasy známých herců a precizní animátorská práce. To vše pojí nový projekt umělce Cyrila Podolského. Vytvořit chce desetidílný nezávislý animovaný loutkový seriál o dobrodružství rodiny Hovnaysů. Cílem projektu, na který nyní vybírá peníze, je nejen pobavit děti a dospělé, ale také podpořit věhlas českého animovaného filmu ve světě.

Tři rodiny hovínek a jejich dobrodružství při cestě brněnskou kanalizací. Netradiční téma má vtipnou formou poukázat na to, že i ve zdánlivě škaredých věcech může být dobrodružná a krásná duše. Odvážný námět si autor mnoha divadelních her, knih nebo večerníčku Krysáci může dovolit díky sázce na vlastní produkci. Zázemím malého týmu tvůrců se staly jejich vlastní byty, hlasy hlavním hrdinům propůjčí například Jan Rosák, Lucie Vondráčková, Jaroslav Dušek nebo Pavel Liška. O hudební doprovod se postará kapela Tři sestry.

Autor námětu chce českou animátorskou tvorbu proslavit i v zahraničí.
Autor námětu chce českou animátorskou tvorbu proslavit i v zahraničí. Foto: webová stránka projektu Hovnays

Aby mohl seriál vzniknout, potřebují autoři vybrat přes 500 tisíc korun. O to se nyní snaží prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit, kde už jejich kampaň podpořilo na tři sta přispěvatelů. „Za tyto prostředky zařídíme ateliér vhodnou technikou, postavíme všechny scény, kulisy, vyrobíme loutky a rekvizity, herci namluví své postavičky a kapela nahraje muziku. Natočíme první pilotní díl a vše bude připraveno na natáčení dalších devíti,“ uvádějí autoři u sbírkové kampaně. Tvorba prvního sedmiminutového dílu jim podle odhadu zabere dva až tři měsíce práce, celá série o rodině Hovnaysů by potom mohla být hotová za další rok.

Film využije klasickou animační techniku, která je v pohádkách velmi oblíbená. Tuto specialitu českých tvůrců chce navíc Cyril Podolský představit i ve světě. Seriál proto bude vznikat v anglické, polské i německé verzi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…