Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová aplikace Univerzita usnadní život vysokoškolákům. Vyvinuli ji studenti v Hradci Králové

Zdroj fotografií: Univerzita Hradec Králové

Studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové vytvořili pro vysokoškoláky unikátní aplikaci s názvem Univerzita. Jakýkoliv student v České republice bude mít díky této novince celý systém své školy na jednom místě.

Za aplikací stojí tři tamní budoucí informatici – Petr Weissar, Michal Černý a Dušan Salay. Jejich cílem je pomoci studentům vysokých škol se lépe zorientovat v rámci fakulty či univerzity. Nová aplikace disponuje harmonogramem studia, rozvrhem hodin, popisem budov či je v ní možné vyhledat spolužáky a jejich rozvrhy. Navíc umožňuje zapsat si zkoušky nebo automaticky vypočítat kredity. Kromě toho mohou studenti s její pomocí snadno kontrolovat, co mají splněno a co jim ještě zbývá. Součástí aplikace je také funkce zasílání notifikací o změnách, jako je třeba zrušení výuky nebo vypsání dalšího termínu zkoušky.

Aplikace Univerzita navazuje na předchůdce UHK Helper z roku 2016. Nová aplikace má v současnosti již asi 500 uživatelů, prozatím v testovacím módu. Dokončení aplikace tvůrci plánují do konce letního semestru 2020. Už nyní si ji však můžete stáhnout zde. Přístupná je jak pro operační systém Android, tak iOS.

Související články

Zaručeně zlepší den

NASA se chystá studovat záhadné měsíční Gruithuisen kopule

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…