Nová aplikace Univerzita usnadní život vysokoškolákům. Vyvinuli ji studenti v Hradci Králové

Zdroj fotografií: Univerzita Hradec Králové

Studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové vytvořili pro vysokoškoláky unikátní aplikaci s názvem Univerzita. Jakýkoliv student v České republice bude mít díky této novince celý systém své školy na jednom místě.

Za aplikací stojí tři tamní budoucí informatici – Petr Weissar, Michal Černý a Dušan Salay. Jejich cílem je pomoci studentům vysokých škol se lépe zorientovat v rámci fakulty či univerzity. Nová aplikace disponuje harmonogramem studia, rozvrhem hodin, popisem budov či je v ní možné vyhledat spolužáky a jejich rozvrhy. Navíc umožňuje zapsat si zkoušky nebo automaticky vypočítat kredity. Kromě toho mohou studenti s její pomocí snadno kontrolovat, co mají splněno a co jim ještě zbývá. Součástí aplikace je také funkce zasílání notifikací o změnách, jako je třeba zrušení výuky nebo vypsání dalšího termínu zkoušky.

Aplikace Univerzita navazuje na předchůdce UHK Helper z roku 2016. Nová aplikace má v současnosti již asi 500 uživatelů, prozatím v testovacím módu. Dokončení aplikace tvůrci plánují do konce letního semestru 2020. Už nyní si ji však můžete stáhnout zde. Přístupná je jak pro operační systém Android, tak iOS.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.