Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Usměrněte přehlcený mozek. Myšlenkové mapy jsou klíčem ke kreativitě a efektivní práci

Myšlenkové mapy najdou využití v pracovním i osobním životě. Foto: se svolením Kulturmarket

Sršíte nápady, ale nedaří se vám je převést do praxe? Zahlcují vás chaotické myšlenky, které je těžké usměrnit? Efektivním nástrojem ke zkrocení rozhárané mysli jsou myšlenkové mapy. Jak fungují a jakým způsobem je tvořit, prozradí pedagog, informační vědec a inovátor Michal Černý.

Myšlenkové mapy jsou praktickým nástrojem, který pomáhá najít společnou řeč s naší myslí. Díky vizualizaci myšlenek totiž přirozeně zrcadlí způsob, jakým náš mozek pracuje. Na rozdíl od nudných lineárních seznamů, na které jsme zvyklí, zahrnují myšlenkové mapy slova, obrazy, čísla, logiku, rytmus i orientaci v prostoru. Své využití najdou v osobním i pracovním životě – pomohou s formulací a realizací osobní či firemní vize, stejně tak ale mohou být užitečné pedagogům, kteří chtějí svým žákům usnadnit proces učení.

Do myšlenkových map patří barvy, symboly a obrázky. Foto: se svolením Kulturmarket

Kouzlu myšlenkových map propadl i RNDr. Michal Černý, který působí na Katedře informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a dlouhodobě spolupracuje s mnoha dalšími institucemi. Kromě toho přednáší na konferencích, je autorem několika knih a podporuje propojování rozmanitých vědních disciplín. V on-line přednášce, která se uskuteční ve čtvrtek 17. června v 19 hodin, prozradí, jak myšlenkové mapy fungují, jak díky nim hledat nová propojení a jakým způsobem je tvořit. Chybět nebudou ani konkrétní tipy na on-line a off-line nástroje.

Černý vidí v myšlenkových mapách praktický nástroj využitelný na všech stupních vzdělávání. Foto: se svolením Kulturmarket

Webinář pořádá eventová agentura Kulturmarket v rámci série vzdělávacích on-line webinářů s názvem Inspire Academy. Kromě osobnostního rozvoje se věnují také psychologii a zdraví, vědě, cestování, umění či marketingu. Vstupenky jsou dostupné na portálu smsticket.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pilulka 3 v 1 snižuje riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění

Větrný park vyrobí proud pro miliony lidí

Jak se snadněji učit? Vědci objevili efektivní metodu

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…