Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Usměrněte přehlcený mozek. Myšlenkové mapy jsou klíčem ke kreativitě a efektivní práci

Myšlenkové mapy najdou využití v pracovním i osobním životě. Foto: se svolením Kulturmarket

Sršíte nápady, ale nedaří se vám je převést do praxe? Zahlcují vás chaotické myšlenky, které je těžké usměrnit? Efektivním nástrojem ke zkrocení rozhárané mysli jsou myšlenkové mapy. Jak fungují a jakým způsobem je tvořit, prozradí pedagog, informační vědec a inovátor Michal Černý.

Myšlenkové mapy jsou praktickým nástrojem, který pomáhá najít společnou řeč s naší myslí. Díky vizualizaci myšlenek totiž přirozeně zrcadlí způsob, jakým náš mozek pracuje. Na rozdíl od nudných lineárních seznamů, na které jsme zvyklí, zahrnují myšlenkové mapy slova, obrazy, čísla, logiku, rytmus i orientaci v prostoru. Své využití najdou v osobním i pracovním životě – pomohou s formulací a realizací osobní či firemní vize, stejně tak ale mohou být užitečné pedagogům, kteří chtějí svým žákům usnadnit proces učení.

Do myšlenkových map patří barvy, symboly a obrázky. Foto: se svolením Kulturmarket

Kouzlu myšlenkových map propadl i RNDr. Michal Černý, který působí na Katedře informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a dlouhodobě spolupracuje s mnoha dalšími institucemi. Kromě toho přednáší na konferencích, je autorem několika knih a podporuje propojování rozmanitých vědních disciplín. V on-line přednášce, která se uskuteční ve čtvrtek 17. června v 19 hodin, prozradí, jak myšlenkové mapy fungují, jak díky nim hledat nová propojení a jakým způsobem je tvořit. Chybět nebudou ani konkrétní tipy na on-line a off-line nástroje.

Černý vidí v myšlenkových mapách praktický nástroj využitelný na všech stupních vzdělávání. Foto: se svolením Kulturmarket

Webinář pořádá eventová agentura Kulturmarket v rámci série vzdělávacích on-line webinářů s názvem Inspire Academy. Kromě osobnostního rozvoje se věnují také psychologii a zdraví, vědě, cestování, umění či marketingu. Vstupenky jsou dostupné na portálu smsticket.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Milionářem může být téměř každý: Kudy vede cesta k finanční nezávislosti?

Co nám říkají stopy dinosaurů o životě na starověké Aljašce

Hormon lásky oxytocin dokáže divy. Co vše v těle ovlivňuje?

Vliv krmiva pro kočky na chování a náladu vašeho domácího mazlíčka

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…