Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Usměrněte přehlcený mozek. Myšlenkové mapy jsou klíčem ke kreativitě a efektivní práci

Myšlenkové mapy najdou využití v pracovním i osobním životě. Foto: se svolením Kulturmarket

Sršíte nápady, ale nedaří se vám je převést do praxe? Zahlcují vás chaotické myšlenky, které je těžké usměrnit? Efektivním nástrojem ke zkrocení rozhárané mysli jsou myšlenkové mapy. Jak fungují a jakým způsobem je tvořit, prozradí pedagog, informační vědec a inovátor Michal Černý.

Myšlenkové mapy jsou praktickým nástrojem, který pomáhá najít společnou řeč s naší myslí. Díky vizualizaci myšlenek totiž přirozeně zrcadlí způsob, jakým náš mozek pracuje. Na rozdíl od nudných lineárních seznamů, na které jsme zvyklí, zahrnují myšlenkové mapy slova, obrazy, čísla, logiku, rytmus i orientaci v prostoru. Své využití najdou v osobním i pracovním životě – pomohou s formulací a realizací osobní či firemní vize, stejně tak ale mohou být užitečné pedagogům, kteří chtějí svým žákům usnadnit proces učení.

Do myšlenkových map patří barvy, symboly a obrázky. Foto: se svolením Kulturmarket

Kouzlu myšlenkových map propadl i RNDr. Michal Černý, který působí na Katedře informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a dlouhodobě spolupracuje s mnoha dalšími institucemi. Kromě toho přednáší na konferencích, je autorem několika knih a podporuje propojování rozmanitých vědních disciplín. V on-line přednášce, která se uskuteční ve čtvrtek 17. června v 19 hodin, prozradí, jak myšlenkové mapy fungují, jak díky nim hledat nová propojení a jakým způsobem je tvořit. Chybět nebudou ani konkrétní tipy na on-line a off-line nástroje.

Černý vidí v myšlenkových mapách praktický nástroj využitelný na všech stupních vzdělávání. Foto: se svolením Kulturmarket

Webinář pořádá eventová agentura Kulturmarket v rámci série vzdělávacích on-line webinářů s názvem Inspire Academy. Kromě osobnostního rozvoje se věnují také psychologii a zdraví, vědě, cestování, umění či marketingu. Vstupenky jsou dostupné na portálu smsticket.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Děsivé dýně i bez vyřezávání. Kalifornská farma je pěstuje ve formách s obličeji

Česká zmrzlina slaví mezinárodní úspěch. V evropské soutěži obsadila druhé místo

Známe příčinou neurodegenerativních onemocnění. Zjištění přináší naději na léčbu

Šťastny ať jsou všechny bytosti. Odkaz manželů Tomášových je stále živý

Inspirativní rozhovor

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Přečtěte si rozhovor s Eliškou Vafkovou, zakladatelkou psího hospice Dejte nám šanci.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…