Na největším rande se v Brně seznámí 1918 lidí

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Netradiční rande pro 1918 lidí bude součástí festivalu Re:publika, který se v Brně uskuteční k příležitosti stého výročí vzniku Československa. Seznamku má na starosti brněnská výtvarnice Kateřina Šedá. Na myšlenku ji přivedlo to, že o samotě slavit nejde, a rozhodla se proto dát nezadaným příležitost.

Akce s názvem Největší československé rande má na brněnské výstaviště dovést lidi, kteří žijí sami, a nejsou proto cílovou skupinou podobných kulturních událostí. „Všechny podobné akce míří na skupinu lidí, která se zajímá o společenské dění, chodí za kulturou a ráda slaví. Proto nyní hledáme 959 mužů a 959 žen, které nikdy nikdo neoslovil, Kateřina je pozve do Brna a pokusí se jim restartovat život. Nabídne jim netradiční a nečekanou možnost se seznámit,“ popsal ředitel festivalu Pavel Anděl.

Co pozvané v Brně čeká, organizátoři zatím neodhalili. „Bude určitě hodně náročně organizovat program pro tolik lidí, ale těšíme se na to. Jisté je, že stráví v Brně několik dní,“ řekl Anděl. Na akci je vyhrazeno téměř čtyři a půl milionu korun, peníze poslouží například na jízdné nebo ubytování účastníků. Podle Šedé se mohou zúčastnit lidé z České i Slovenské republiky bez věkového omezení. Hledat je bude na seznamkách i v obcích, zájemci se mohou hlásit i sami na e-mail rande1918@seznam.cz.

Festival Re:publika se uskuteční mezi 26. květnem a 17. červnem především na výstavišti, promítne se ale i do ulic města. Pestrý program láká mimo jiné i na několik pláten Muchovy Slovanské epopeje.

Zdroj: České noviny, Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V České republice už fungují první rouškomaty

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec