Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na největším rande se v Brně seznámí 1918 lidí

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Netradiční rande pro 1918 lidí bude součástí festivalu Re:publika, který se v Brně uskuteční k příležitosti stého výročí vzniku Československa. Seznamku má na starosti brněnská výtvarnice Kateřina Šedá. Na myšlenku ji přivedlo to, že o samotě slavit nejde, a rozhodla se proto dát nezadaným příležitost.

Akce s názvem Největší československé rande má na brněnské výstaviště dovést lidi, kteří žijí sami, a nejsou proto cílovou skupinou podobných kulturních událostí. „Všechny podobné akce míří na skupinu lidí, která se zajímá o společenské dění, chodí za kulturou a ráda slaví. Proto nyní hledáme 959 mužů a 959 žen, které nikdy nikdo neoslovil, Kateřina je pozve do Brna a pokusí se jim restartovat život. Nabídne jim netradiční a nečekanou možnost se seznámit,“ popsal ředitel festivalu Pavel Anděl.

Co pozvané v Brně čeká, organizátoři zatím neodhalili. „Bude určitě hodně náročně organizovat program pro tolik lidí, ale těšíme se na to. Jisté je, že stráví v Brně několik dní,“ řekl Anděl. Na akci je vyhrazeno téměř čtyři a půl milionu korun, peníze poslouží například na jízdné nebo ubytování účastníků. Podle Šedé se mohou zúčastnit lidé z České i Slovenské republiky bez věkového omezení. Hledat je bude na seznamkách i v obcích, zájemci se mohou hlásit i sami na e-mail rande1918@seznam.cz.

Festival Re:publika se uskuteční mezi 26. květnem a 17. červnem především na výstavišti, promítne se ale i do ulic města. Pestrý program láká mimo jiné i na několik pláten Muchovy Slovanské epopeje.

Zdroj: České noviny, Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejlepším přítelem člověka byla dříve liška, zjistili vědci

Delší život pro psí mazlíčky díky protinádorové vakcíně

Kate je nejoblíbenějším členem britské královské rodiny, odhalil průzkum

Poradny odhalí jen zlomek nadaných dětí, pomoci mají speciální hry

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …