Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na největším rande se v Brně seznámí 1918 lidí

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Netradiční rande pro 1918 lidí bude součástí festivalu Re:publika, který se v Brně uskuteční k příležitosti stého výročí vzniku Československa. Seznamku má na starosti brněnská výtvarnice Kateřina Šedá. Na myšlenku ji přivedlo to, že o samotě slavit nejde, a rozhodla se proto dát nezadaným příležitost.

Akce s názvem Největší československé rande má na brněnské výstaviště dovést lidi, kteří žijí sami, a nejsou proto cílovou skupinou podobných kulturních událostí. „Všechny podobné akce míří na skupinu lidí, která se zajímá o společenské dění, chodí za kulturou a ráda slaví. Proto nyní hledáme 959 mužů a 959 žen, které nikdy nikdo neoslovil, Kateřina je pozve do Brna a pokusí se jim restartovat život. Nabídne jim netradiční a nečekanou možnost se seznámit,“ popsal ředitel festivalu Pavel Anděl.

Co pozvané v Brně čeká, organizátoři zatím neodhalili. „Bude určitě hodně náročně organizovat program pro tolik lidí, ale těšíme se na to. Jisté je, že stráví v Brně několik dní,“ řekl Anděl. Na akci je vyhrazeno téměř čtyři a půl milionu korun, peníze poslouží například na jízdné nebo ubytování účastníků. Podle Šedé se mohou zúčastnit lidé z České i Slovenské republiky bez věkového omezení. Hledat je bude na seznamkách i v obcích, zájemci se mohou hlásit i sami na e-mail rande1918@seznam.cz.

Festival Re:publika se uskuteční mezi 26. květnem a 17. červnem především na výstavišti, promítne se ale i do ulic města. Pestrý program láká mimo jiné i na několik pláten Muchovy Slovanské epopeje.

Zdroj: České noviny, Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.