Moravské náměstí v Brně bude mít novou podobu. Přibude kluziště i kavárna

Zdroj fotografií: brno.cz/consequence forma

Na začátku prosince zveřejnili představitelé městské části Brno-střed novou podobu jednoho z nejznámějších náměstí v Brně – Moravského náměstí. Nová podoba náměstí počítá s odpočinkovou zónou, kavárnou, dětským hřištěm i multifunkční plochou, ze které se v zimě stane kluziště.

S vítězným návrhem přišla společnost consequence forma, kterou tvoří duo Jana Šipulová a Martin Sládek. Novou dominantou parku se tak stane multifunkční oválná plocha. „Oválná plocha v centrální části parku by měla sloužit všem možným aktivitám. V létě zde mohou děti dovádět mezi vodotrysky, lze tu pořádat výstavy nebo divadelní představení, v noci zde mohou být filmové projekce, koncerty, sportovní přenosy. V zimě počítáme s tradičními adventními trhy, kluzištěm, zkrátka cokoliv bude potřeba,“ přiblížil všestranné využití autor návrhu Martin Sládek.

Zahájení rekonstrukce je předběžně plánováno na počátek roku 2018. Celková cena obnovy parku se bude odvíjet od projektové dokumentace. „Přestože je Moravské náměstí největším náměstím v Brně, lidé tudy dnes jen rychle procházejí, protože se zde necítí komfortně. Naším záměrem je udělat z něj moderní, živé, kulturní a rekreační místo,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Martin Landa.

Autor článku

Barbora Jahodová