Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé na celém světě se podílejí na záchraně lesů

Zdroj fotografie: Pixabay

Záchrana životního prostředí, boj proti klimatickým změnám, udržitelnost – to jsou témata, která stále častěji rezonují veřejným prostorem. Zatímco pár let zpět se dalo považovat za úspěch, když jednotlivé domácnosti recyklovaly odpad, nyní se už rozmáhá bezobalový prodej. Navíc stále populárnější je stravování se ve veganských restauracích nebo zapojení se do výsadby stromů. Právě z akcí zaměřujících se na podporu lesů se stává celosvětové hnutí.

Svědčí o tom třeba i účast na celorepublikovém Dni za obnovu lesa. Do akce se zapojilo téměř 31 tisíc účastníků, kteří společně vysázeli 162 tisíc sazenic smíšeného porostu. Cílem bylo podpořit snahu Lesů ČR vytvořit lesy pro nové generace. Nové stromové aleje sází jak města či obce, tak jednotlivci. Sdružují je k tomu nejrůznější iniciativy – jako třeba projekt Sázíme budoucnost nebo Milion stromů. Jejich cíl je společný – zmírnit následky kůrovcové kalamity a sucha, pomoci životnímu prostředí a budovat zdravý svět, ve kterém budou žít naše děti.

Projekty zaměřující se na boj proti klimatickým změnám vznikají po celém světě. Některé z nich mají ambice stát se celosvětovým hnutím. Třeba iniciativa #TeamTrees youtubera Jimmyho Donaldsona, známého pod přezdívkou „MrBeast“. Cílem projektu, který spolupracuje s nadací Arbor Day Foundation zabývající se výsadbou stromů, je vybrat v rámci kampaně na YouTube 20 milionů dolarů. Finance by měly posloužit pro výsadbu 20 milionům sazenic. V e-shopu je možné si zakoupit trička nebo mikiny, přičemž utržené peníze jsou investovány právě do obnovy lesů. Zdá se, že ochrana životního prostředí je stále atraktivnějším tématem.

Zdroj: enmag.cz, sazimelesynovegenerace.cz

Související články

Na světě vysadil tisíce stromů, teď pomáhá i v Česku

Inspirace

Muž vysazuje stromy takřka denně už po dobu 37 let

Inspirace

V Pákistánu vysadili miliardu stromů, aby zlepšili stav klimatu

Inspirace

Projekt Kbelík vody do přírody vyzývá k boji proti suchu

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu