Letošní sezona přála českým hotelům

Karlova Studánka. Zdroj: Dollar Photo Club

Letošní léto hodnotí čeští hoteliéři jako nejlepší za poslední roky. Přispělo k tomu podle nich jak slunečné počasí, tak i zájem o dovolené v horských oblastech a u vodních toků. Navíc se vzhledem k minulým sezonám výrazně zvýšil poměr českých návštěvníků.

Léto bylo úspěšné vesměs pro všechny hotely v České republice. „Červen, červenec i srpen patřily ve srovnání s minulými lety k nadprůměrným měsícům, pozitivní trend jsme pozorovali u všech ukazatelů. Především v červenci jsme zaznamenali výrazný nárůst obsazenosti i průměrné ceny ve srovnání s předchozími roky,“ řekla pro ČTK mluvčí hotelové sítě CPI Hotels Dana Belušová.

České krásy přijeli do tuzemska obdivovat především turisté z Německa, Velké Británie, Spojených států amerických či Ruska. Zatímco turisté těchto národností se zaměřili spíše na dražší hotely, o horské oblasti, například v Krkonoších či Orlických horách, měli zájem Nizozemci a Češi. Vyšší návštěvnost uvedly i hotely na jižní Moravě, kam na dovolenou vyráží stále více českých návštěvníků.

Tradičně velký zájem zaznamenaly i kempy v povodí Vltavy, jejichž majitelé zaznamenali nejlepší sezonu za posledních osm let. „Při rezervacích měli vodáci opět větší zájem o ubytování pod střechou, v chatkách a ubytovnách. Všechny kempy na spodním toku mezi Vyšším Brodem a Boršovem jsou spokojeny, díky upouštění vody z Lipna, horší to bylo v úseku nad Lipnem, kde od začátku srpna nebyla voda,“ uzavřel pro ČTK manažer společnosti Ingetour Pavel Kolouch.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura