Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letošní sezona přála českým hotelům

Karlova Studánka. Zdroj: Dollar Photo Club

Letošní léto hodnotí čeští hoteliéři jako nejlepší za poslední roky. Přispělo k tomu podle nich jak slunečné počasí, tak i zájem o dovolené v horských oblastech a u vodních toků. Navíc se vzhledem k minulým sezonám výrazně zvýšil poměr českých návštěvníků.

Léto bylo úspěšné vesměs pro všechny hotely v České republice. „Červen, červenec i srpen patřily ve srovnání s minulými lety k nadprůměrným měsícům, pozitivní trend jsme pozorovali u všech ukazatelů. Především v červenci jsme zaznamenali výrazný nárůst obsazenosti i průměrné ceny ve srovnání s předchozími roky,“ řekla pro ČTK mluvčí hotelové sítě CPI Hotels Dana Belušová.

České krásy přijeli do tuzemska obdivovat především turisté z Německa, Velké Británie, Spojených států amerických či Ruska. Zatímco turisté těchto národností se zaměřili spíše na dražší hotely, o horské oblasti, například v Krkonoších či Orlických horách, měli zájem Nizozemci a Češi. Vyšší návštěvnost uvedly i hotely na jižní Moravě, kam na dovolenou vyráží stále více českých návštěvníků.

Tradičně velký zájem zaznamenaly i kempy v povodí Vltavy, jejichž majitelé zaznamenali nejlepší sezonu za posledních osm let. „Při rezervacích měli vodáci opět větší zájem o ubytování pod střechou, v chatkách a ubytovnách. Všechny kempy na spodním toku mezi Vyšším Brodem a Boršovem jsou spokojeny, díky upouštění vody z Lipna, horší to bylo v úseku nad Lipnem, kde od začátku srpna nebyla voda,“ uzavřel pro ČTK manažer společnosti Ingetour Pavel Kolouch.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…