Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kreativní záliby jako pletení a pečení prospívají duševnímu zdraví

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Pletení už dávno není jen záležitostí babiček. Před časem začalo být velice populární u mladé generace, s jehlicemi lze vidět i celebrity a ručně pletených výtvorů je plný Instagram. Na oblibě stouply i další rukodělné aktivity. Studie navíc zjistila, že tyto koníčky jsou pro lidi velmi prospěšné.

Malování, pečení, kreativní psaní, domácí výroba džemu, skládání písniček, pletení, hudební vystupování nebo kreslení. Všechny tyto aktivity jsou podle nové studie novozélandské univerzity v Otagu prospěšné pro lidské duševní zdraví. Výsledky ukázaly, že zmíněné činnosti dělají lidi šťastnější, klidnější a také jim dodávají energii. Ať je seznam kompletní, doplníme ještě skicování, grafický design, háčkování a vytváření nových receptů.

Zajímavé je, že pozitivní pocity z činnosti se zpravidla projevují především následující den, zároveň ale automaticky nevedou k další kreativní aktivitě. Výzkumu se zúčastnilo 658 studentů.

Zdroj: independent.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…