Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se cítit dobře navenek i uvnitř – znáte elixír mládí?

Ground Picture / Shutterstock.com

Občas každý z nás řeší ať už problémy vzhledu nebo doprovodné znaky stárnutí. Přibývající vrásky, řídnoucí vlasy, bolesti kloubů při oblíbeném sportu… Znáte to? Tak nevěšte hlavu, možná vašemu tělu jen něco chybí. Může to být také esenciální bílkovina, která je pojivem buněk a důležitou součástí kůže a pohybového aparátu. Je to kolagen, který si naše tělo vyrábí samo, ale v dostatečném množství jen do určitého věku.

Kolagen však obsahují i další obratlovce, například ryby a dobytek. A právě z vedlejších produktů ryb a dobytka lze získat velké množství kolagenu. Ten je třeba štěpit a výsledkem je širokospektrální produkt, který je objevem na poli světové biochemie – hydrolyzovaný kolagen vhodný k užívání pro lidi.

Pokud vás trápí suchá, problémová a vrásčitá pokožka bez života, poranění se vám těžko hojí, vlasy vám vypadávají více než je běžné a jsou slabé a poškozené, rovněž pozorujete lámavé nehty a bolavé klouby, možná právě kolagen je tím elixírem mládí, který vás nakopne k životu. „Tělu dodaný kolagen podporuje výživu kostí a chrupavek, pomáhá hojit drobná poranění, zvyšuje pevnost svalů, šlach, vaziv i kůže, popisuje účinky hydrolyzovaného kolagenu emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš.

Důkazem jsou i studie, které ve světě realizovali výzkumníci. Například, nedávná metaanalýza1 26 randomizovaných kontrolovaných studií zahrnující 1721 pacientů potvrzuje, že suplementace hydrolyzovaného kolagenu výrazně zlepšila hydrataci pokožky a elasticitu v porovnání s placebem. Dostupné jsou také studie2 na sportovcích, které potvrzují přínos hydrolyzovaného kolagenu ke snížení bolestivosti kloubů následkem fyzické aktivity, jakož i jeho potenciál3 působit preventivně a podpořit hojivost tkání. Může být tedy nápomocný jak po stránce fyzického vzhledu (lepší pokožka, vlasy, nehty), tak i kondice a vitality (klouby, kosti, lepší hojivost a regenerace tkání).

Podstatnou podmínkou je však kvalita výživového doplňku. Objev hydrolyzovaného kolagenu vyvolal mezi výrobci šílenství a dnes už je nabídka tak bohatá, že běžný člověk neví, po čem sáhnout.

Co byste tedy měli vědět předtím, než si vyberete hydrolyzovaný kolagen? Například to, že peptidy by měly být bioaktivní, aby byly pro lidské tělo známé a mohlo s nimi pracovat. Proto nesnesou žádné příměsi a nejlepší je zachovat je ve 100% čistotě. Navíc, jejich bioaktivita závisí i na způsobu štěpení. Při tepelném štěpení může docházet k jejich degradaci.

Proto například česká značka Inca Collagen zachovává 100% čistotu svého mořského kolagenu a při výrobě využívá šetrné enzymatické štěpení za studena. Je to čistý mořský kolagen bez příchutí, barviv a konzervantů v práškové formě. Prémiová kvalita již od jeho vzniku v roce 2015 a neměnná receptura jej předurčila stát se jedničkou v oblíbenosti mezi zákazníky. Těch si za 9 let existence získal více než 250 tisíc.

„Když jsem zkoušela kolagen, moc jsem tomu nevěřila – o to větší překvapení bylo, že nehty byly již po měsíci výrazně pevnější a přestaly se lámat. Viditelně se zlepšil i stav akné. Pleť působí svěže a hydratovaně, i když ji přípravky proti pupínkům často vysušují. S čistým svědomím tedy můžu říct, že Inca Collagen vážně funguje. Monika Brešťanská

„Během užívání Inca Collagen cítím, že moje pohyby jsou vláčnější, jakoby lehčí a méně těžkopádné. Pohyblivost je přirozenější, už nemusím přemýšlet nad tím, jak daný pohyb udělám, jsem si jistější.” Folklórní tanečnice Lucie Lekárová

Lákají vás účinky kolagenu? Měli byste vědět i to, že nedělá zázraky na počkání. Hydrolyzovaný kolagen byste měli užívat dlouhodobě. Ve studiích jej účastníkům podávali minimálně 4 až 12 týdnů, tedy kolagen zabere nejdříve za 2 až 3 měsíce.

Tříměsíční kúra Inca Collagen je proto pro začátek skvělá pro nastartování vašeho těla. V jednom balení Inca Collagen je 30 jednotlivě balených dávek s denní dávkou 3000 mg kolagenu. Každý den jeden sáček ve sklenici vody po dobu 90 dnů – to je kúra pro váš skvělý pocit ze sebe, z pohledu do zrcadla a z bezbolestného pohybu.

Zdroje informací:

  • 1  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10180699/
  • 2  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18416885/
  • 3  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5183725/

Zaručeně zlepší den

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…