Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internet v parcích a pítka s vodou. Studenti chtějí vylepšit Brno

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Skrze projekt Studentské Brno se brněnští studenti snaží s pomocí zástupců radnice změnit Brno k lepšímu. Jejich plán se zabývá třemi body: zavést internet zdarma do městských parků, vytvořit pítka s vodou a obstarat organizovaný úklid pod patronátem brněnských univerzit.

Studenti středních a vysokých škol chtěli své návrhy prosadit již v Praze, ale uspěli až v Brně. V červenci první tři projekty projednali s brněnským primátorem Petrem Vokřálem a magistrátem, který jde studentským nápadům vstříc. „Jsem velmi rád, že se podařilo rozběhnout tento jedinečný projekt. Díky němu můžeme společně se studenty pracovat na zlepšení Brna,“ řekl Vokřál.

Nápad na projekt, který propojuje studenty s brněnskou radnicí, se poprvé zrodil při volbě krále Majálesu. „Navrhli jsme se studenty vybudování wi-fi sítě zdarma v městských parcích. Ty chceme využívat ke studiu venku, ale budou sloužit i turistům a dalším lidem,“ uvedl nový král Brněnského Majálesu Roman Hypský.

Kromě bezdrátového internetu je v plánu i uklizení nevábných míst v Brně či vybudování pítek s vodou. „Cílem tohoto projektu je umožnit široké veřejnosti a turistům se ve městě občerstvit pitnou vodou, aniž by měli obavy o hygieničnost pítek. Ve většině západních zemí je to běžné a studenti Masarykovy univerzity by tento trend rádi zavedli i v Brně,“ vysvětlil ambasador projektu Jan Záhora.

Účastníci diskuze s magistrátem mluvili také o stojanech a zámcích na kola na sloupech pouličního osvětlení nebo využití kreativity studentů. Obyvatelé i návštěvníci Brna se tak mají do budoucna na co těšit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.