Etiopie chce do konce léta vysadit pět miliard stromů

Zdroj fotografií: Facebook Office of the Prime Minister-Ethiopia

Tak jako řada jiných zemí se i Etiopie v posledních letech potýká s výrazným úbytkem lesů. Při příležitosti mezinárodního dne životního prostředí proto spustil tamní premiér Abiy Ahmed iniciativu, při které by země měla do roku 2024 vysázet dvacet miliard nových stromů. Pět miliard z nich už by mělo být vysazeno do konce letošního srpna, kdy v zemi ustává období dešťů. 

Projekt navazuje na loňskou akci, kdy v zemi za pouhé tři měsíce lidé vysázeli čtyři miliardy nových stromů, z nichž se podle etiopského premiéra uchytilo 84 procent. Letošní plán je tak ještě ambicióznější než ten loňský. „Několik minulých měsíců byly přípravy pro letošní sezonu sázení v plném proudu. Sazenice pěstovaly školky po celé zemi,dodal Ahmed. 

Stromy budou lidé sázet jak na venkově, tak i v městských oblastech. Jen v hlavním městě Addis Abeba má být zasazeno během letošního roku sedm milionů stromů. Jak významný pro zemi projekt je dokládá například i fakt, že ode dne jeho vyhlášení zní lidem hlas premiéra vyzývající k účasti v sázení vždy, když někomu volají a čekají, dokud dotyčný hovor nepřijme. 

Zdroj: http://worldagroforestry.org/ 

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.