Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dívka se naučila tančit za jediný rok

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Karen X Cheng si dala předsevzetí. Naučit se tančit. Své pokroky zaznamenávala na videu, které okamžitě uchvátilo miliony lidí na Youtube.

„Tady je mé tajemství. Trénovala jsem všude. Na autobusové zastávce. V pekařství. V práci, kdy jsem na počítači levou rukou prostřednictvím myši vytvářela projekty a pravou trénovala pohyby. Nemusíte tvrdě trénovat roky, abyste se stali tanečníky. Ale musíte být ochotni poctivě trénovat,“ uvádí ke svému tanečnímu úspěchu Karen, která se živí v oblasti informatiky a nových médií.

„Není to jen o tančení. Je to o tom, že máte sen a víte, jak ho splnit, ale začít musíte tak jako tak. Možná jste skrytým hudebníkem, který touží napsat svůj hit, anebo atletem, který se však ještě nezvedl z židle. Ale když se díváte na někoho úspěšného, vidíte ho na vrcholu jejich snu. Když je vidíte vyhrát zápas nebo prodat podnik za miliony – vidíte je na vrcholu slávy, nevidíte ty hodiny dřiny a příprav,“ poukazuje mladá Američanka na známou iluzi.

Podle ní lidé nevidí to moře pochybností, probdělých nocí strávených prací. Nevidí okamžiky začátku. „Ty okamžiky, kdy tito úspěšní lidé byli lidmi, jako jste ty, hloubající o tom, zda by se mohli kdy stát úspěšnými,“ dokončuje myšlenku Chang, která by jednoho dne ráda vystoupila ve spotu známého výrobce bublinkových nápojů.

A pro své fanoušky přidává pár tipů, jak dostát svých snů: „Necvičila jsem každý den, protože jsem disciplinovaná. Cvičila jsem každý den, protože jsem se do tance tak bláznila. Mé tělo po tanci přímo bažilo. A když se mi nechtělo, nebo když jsem byla nemocná, i tak jsem cvičila, i kdyby to bylo jen pět minut. A ještě něco. Když se Jerry Seinfeld snažil stát komediantem, používal jednoduchý trik. Každý den, kdy napsal vtip, poznačil si do kalendáře velké písmeno X. Velmi brzy měl řetěz písmen X, který nechtěl přetrhnout.“

Zdroj: http://danceinayear.com/

Související články

Zaručeně zlepší den

Kotníkové boty – univerzální obuv na každou příležitost. Jaké si vybrat?

Zatočte s česnekovým dechem. Pomůže bílý jogurt

Nobelovu cenu za mír získala íránská aktivistka. Bojovala proti útlaku žen

Tunely pod Londýnem se otevřou veřejnosti. Australský podnikatel v nich plánuje muzeum i bar

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…