Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dívka se naučila tančit za jediný rok

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Karen X Cheng si dala předsevzetí. Naučit se tančit. Své pokroky zaznamenávala na videu, které okamžitě uchvátilo miliony lidí na Youtube.

„Tady je mé tajemství. Trénovala jsem všude. Na autobusové zastávce. V pekařství. V práci, kdy jsem na počítači levou rukou prostřednictvím myši vytvářela projekty a pravou trénovala pohyby. Nemusíte tvrdě trénovat roky, abyste se stali tanečníky. Ale musíte být ochotni poctivě trénovat,“ uvádí ke svému tanečnímu úspěchu Karen, která se živí v oblasti informatiky a nových médií.

„Není to jen o tančení. Je to o tom, že máte sen a víte, jak ho splnit, ale začít musíte tak jako tak. Možná jste skrytým hudebníkem, který touží napsat svůj hit, anebo atletem, který se však ještě nezvedl z židle. Ale když se díváte na někoho úspěšného, vidíte ho na vrcholu jejich snu. Když je vidíte vyhrát zápas nebo prodat podnik za miliony – vidíte je na vrcholu slávy, nevidíte ty hodiny dřiny a příprav,“ poukazuje mladá Američanka na známou iluzi.

Podle ní lidé nevidí to moře pochybností, probdělých nocí strávených prací. Nevidí okamžiky začátku. „Ty okamžiky, kdy tito úspěšní lidé byli lidmi, jako jste ty, hloubající o tom, zda by se mohli kdy stát úspěšnými,“ dokončuje myšlenku Chang, která by jednoho dne ráda vystoupila ve spotu známého výrobce bublinkových nápojů.

A pro své fanoušky přidává pár tipů, jak dostát svých snů: „Necvičila jsem každý den, protože jsem disciplinovaná. Cvičila jsem každý den, protože jsem se do tance tak bláznila. Mé tělo po tanci přímo bažilo. A když se mi nechtělo, nebo když jsem byla nemocná, i tak jsem cvičila, i kdyby to bylo jen pět minut. A ještě něco. Když se Jerry Seinfeld snažil stát komediantem, používal jednoduchý trik. Každý den, kdy napsal vtip, poznačil si do kalendáře velké písmeno X. Velmi brzy měl řetěz písmen X, který nechtěl přetrhnout.“

Zdroj: http://danceinayear.com/

Související články

Inspirace

Šachista, astronom nebo hudebnice. Zlatý oříšek ocenil deset nových dětských talentů

Nadaní studenti pomohou rozvoji města

Inspirace

Ovládnout hru na housle během dvou let? Dívka to dokázala

Inspirace

Anglický umělec vytváří zpaměti úchvatná panoramata měst

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.