Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čeští europoslanci patří mezi nejpracovitější zástupce z 28 zemí EU

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Experti organizace Evropské hodnoty zveřejnili analýzu, ve které zkoumali pracovitost europoslanců za první rok funkčního období včetně jejich docházky na schůze výborů či účast na hlasováních. Čeští europoslanci skončili podle analýzy na třetím místě a řadí se k těm nejpracovitějším zástupcům v celé Evropské unii. Na pomyslné první příčce se umístili Chorvaté následováni Švédy.

Analýza pracovních aktivit poslanců Evropského parlamentu se zaměřila například na účast poslanců na jmenovitých hlasováních, na stanoviska předložená navrhovatelem, pozměňovací návrhy ke zprávám předložených zpravodajem, parlamentní otázky, návrhy usnesení či písemná prohlášení. Z deseti oblastí, které studie sledovala, se čeští europoslanci objevili na vyšším místě žebříčku průměru všech zemí, než tomu bylo během minulého období. Z výsledku je navíc patrné, že Česká republika měla přibližně 76procentní účast na schůzích výborů a podvýborů Evropské unie, přičemž průměr EU je 68 procent.

Co se týče jednotlivých europoslanců z České republiky, na jmenovitých hlasováních zaznamenal nejvyšší účast Petr Ježek (99,54 procent) a v docházce na výbory Stanislav Polčák (93,33 procent). Odborníci ve studii také zjistili, že čím více je zaměření europoslance skeptické vůči Evropské unii, tím menší je jeho účast. Podrobné informace o analýze a srovnání aktivity europoslanců všech 28 zemí můžete nalézt na webových stránkách www.hlidame.je.

Související články

Zaručeně zlepší den

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…