Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čeští europoslanci patří mezi nejpracovitější zástupce z 28 zemí EU

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Experti organizace Evropské hodnoty zveřejnili analýzu, ve které zkoumali pracovitost europoslanců za první rok funkčního období včetně jejich docházky na schůze výborů či účast na hlasováních. Čeští europoslanci skončili podle analýzy na třetím místě a řadí se k těm nejpracovitějším zástupcům v celé Evropské unii. Na pomyslné první příčce se umístili Chorvaté následováni Švédy.

Analýza pracovních aktivit poslanců Evropského parlamentu se zaměřila například na účast poslanců na jmenovitých hlasováních, na stanoviska předložená navrhovatelem, pozměňovací návrhy ke zprávám předložených zpravodajem, parlamentní otázky, návrhy usnesení či písemná prohlášení. Z deseti oblastí, které studie sledovala, se čeští europoslanci objevili na vyšším místě žebříčku průměru všech zemí, než tomu bylo během minulého období. Z výsledku je navíc patrné, že Česká republika měla přibližně 76procentní účast na schůzích výborů a podvýborů Evropské unie, přičemž průměr EU je 68 procent.

Co se týče jednotlivých europoslanců z České republiky, na jmenovitých hlasováních zaznamenal nejvyšší účast Petr Ježek (99,54 procent) a v docházce na výbory Stanislav Polčák (93,33 procent). Odborníci ve studii také zjistili, že čím více je zaměření europoslance skeptické vůči Evropské unii, tím menší je jeho účast. Podrobné informace o analýze a srovnání aktivity europoslanců všech 28 zemí můžete nalézt na webových stránkách www.hlidame.je.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.