České babičky pletou ponožky pro lidi bez domova

Zdroj fotografie: elpida.cz

Taky v chladných dnech rádi posedíte u kamen nebo se zahřejete hrnkem teplého čaje? A myslíte někdy na lidi, kteří tuto možnost nemají? Na takové, kterým by udělaly radost i obyčejné teplé ponožky? Elpida a Armáda spásy na ně myslí a i vy jim díky tomu můžete pomoct.
Společný projekt obou organizací nabízí tzv. ponožky bez domova. Ty zájemci pořídí stejně, jako by nakupovali na běžném e-shopu, a při volbě dopravy zvolí možnost „uložit do boxu“. Po zaplacení se tak konkrétní ponožky přesunou do speciálního boxu a jednou za čas se hromadně předají Armádě spásy, která je daruje jednotlivým osobám v nouzi. První předávka se uskuteční tento v pátek. Jeden pár vyjde na 299 korun.
Projekt Ponožky od babičky podporuje české seniorky. Dvě stovky jich ponožky ve volném čase plete, díky čemuž mají postaráno o smysluplnou náplň volného času i výdělek. Pro pletení se často využívají darovaná klubka nepotřebné vlny. Navíc každý kus je pochopitelně originál. Zakoupení ponožek bez domova tak pomáhá lidem bez domova a seniorkám, zároveň zahřeje nejen na srdci, ale i na nohou.

Autor článku

Kristýna Motlová