Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká známka zvítězila v prestižní soutěži výrobců poštovních cenin

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: ptcpraha.cz

První místo v kategorii Best Intaglio Stamp v mezinárodní soutěži výrobců poštovních cenin v Berlíně si v polovině září přivezla Česká republika. Ocenění získala Poštovní tiskárna cenin v Praze za českou poštovní známku Hlava dívky od Hanse von Aachena.

„Porovnání výsledků naší práce s ostatními světovými výrobci nám dalo rychlou a jednoznačnou odpověď. V oboru ocelotiskových technik patříme mezi nejlepší na světě. Letošní vítězství mezi tak silnou konkurencí je významným oceněním nejen pro nás jako tiskárnu, ale i mistrovské práce výjimečných lidí, kteří za výsledným dílem stojí, a samozřejmě i oceněním pro Českou poštu,“ vysvětlil pro Českou televizi předseda představenstva a ředitel společnosti Poštovní tiskárna cenin Miroslav Krejčík.

Hlava dívky je příležitostná poštovní známka, jejíž nominální hodnota je 34 korun. Na známce se nachází obraz Hanse von Aachena z přelomu 16. a 17. století, jehož originál je v Obrazárně Pražského hradu. Známka vyhrála letošní již 16. ročník soutěže výrobců poštovních cenin, které se účastnilo 22 zemí z celého světa včetně České republiky.

Zdroj: Česká televize

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Mladík z Pardubic staví dostupné bydlení podle amerických Tiny Houses

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…