Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká známka zvítězila v prestižní soutěži výrobců poštovních cenin

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: ptcpraha.cz

První místo v kategorii Best Intaglio Stamp v mezinárodní soutěži výrobců poštovních cenin v Berlíně si v polovině září přivezla Česká republika. Ocenění získala Poštovní tiskárna cenin v Praze za českou poštovní známku Hlava dívky od Hanse von Aachena.

„Porovnání výsledků naší práce s ostatními světovými výrobci nám dalo rychlou a jednoznačnou odpověď. V oboru ocelotiskových technik patříme mezi nejlepší na světě. Letošní vítězství mezi tak silnou konkurencí je významným oceněním nejen pro nás jako tiskárnu, ale i mistrovské práce výjimečných lidí, kteří za výsledným dílem stojí, a samozřejmě i oceněním pro Českou poštu,“ vysvětlil pro Českou televizi předseda představenstva a ředitel společnosti Poštovní tiskárna cenin Miroslav Krejčík.

Hlava dívky je příležitostná poštovní známka, jejíž nominální hodnota je 34 korun. Na známce se nachází obraz Hanse von Aachena z přelomu 16. a 17. století, jehož originál je v Obrazárně Pražského hradu. Známka vyhrála letošní již 16. ročník soutěže výrobců poštovních cenin, které se účastnilo 22 zemí z celého světa včetně České republiky.

Zdroj: Česká televize

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.