Češi mají nadprůměrně atraktivní pracovní příležitosti

Zdroj fotografie: Pexels.com

Studie společnosti Adecco zjišťovala, jak atraktivní jsou země z hlediska pracovních příležitostí a podmínek. Česká republika se umístila nejlépe ze všech států střední, východní a jižní Evropy, konkrétně Praha pak v žebříčku předstihla i takové metropole, jakými jsou New York nebo Singapur.

Česká republika se v průzkumu mezi sto devatenácti sledovanými zeměmi umístila na dvacátém pátém místě. Nadprůměrné hodnocení Češi získali především díky vysoké úrovni odborných a technických dovedností a také díky slušné úrovni genderové rovnosti a možnostem sociální mobility. Rezervy naopak podle průzkumu spočívají v malé toleranci menšin, neefektivní kooperaci mezi firmami a nízkém počtu talentovaných pracovníků ze zahraničí.

Nejlepší pracovní podmínky podle studie nabízí Švýcarsko. Výzkum zvláště posuzoval pracovní atraktivitu i v devadesáti vybraných městech po celém světě, Praha v tomto žebříčku obsadila dvacátou pátou příčku a předstihla tak například i New York nebo Berlín. „Praha je z důvodu strategického umístění ve středu Evropy a velmi dobré dopravní dostupnosti dlouhodobě zajímavá pro zahraniční společnosti. Zároveň nabízí kvalitní podmínky pro život,“ uvedl personalista společnosti Adecco Ondřej Wysoglad.

Zdroj: iDnes.cz

Autor článku