Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi mají nadprůměrně atraktivní pracovní příležitosti

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels.com

Studie společnosti Adecco zjišťovala, jak atraktivní jsou země z hlediska pracovních příležitostí a podmínek. Česká republika se umístila nejlépe ze všech států střední, východní a jižní Evropy, konkrétně Praha pak v žebříčku předstihla i takové metropole, jakými jsou New York nebo Singapur.

Česká republika se v průzkumu mezi sto devatenácti sledovanými zeměmi umístila na dvacátém pátém místě. Nadprůměrné hodnocení Češi získali především díky vysoké úrovni odborných a technických dovedností a také díky slušné úrovni genderové rovnosti a možnostem sociální mobility. Rezervy naopak podle průzkumu spočívají v malé toleranci menšin, neefektivní kooperaci mezi firmami a nízkém počtu talentovaných pracovníků ze zahraničí.

Nejlepší pracovní podmínky podle studie nabízí Švýcarsko. Výzkum zvláště posuzoval pracovní atraktivitu i v devadesáti vybraných městech po celém světě, Praha v tomto žebříčku obsadila dvacátou pátou příčku a předstihla tak například i New York nebo Berlín. „Praha je z důvodu strategického umístění ve středu Evropy a velmi dobré dopravní dostupnosti dlouhodobě zajímavá pro zahraniční společnosti. Zároveň nabízí kvalitní podmínky pro život,“ uvedl personalista společnosti Adecco Ondřej Wysoglad.

Zdroj: iDnes.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…