Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnský projekt zvítězil v nejstarší sociální soutěži v Evropě

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Platforma pro sociální bydlení

Bydlení především. To je základní filozofie brněnského projektu Rapid Re-Housing. Ten nabídl padesátce místních rodin žijících na ubytovnách a v azylových domech přestěhování do standardních nájemních bytů. Projekt nyní ocenili i v zahraničí.

„Jde o nejrozsáhlejší a nejobsáhlejší opatření pro ukončení bezdomovectví rodin. Rodiny nejsou segregované, ale jsou rozmístěny po celém Brně včetně samotného historického centra. Dosavadní výsledky jsou víc než velmi slibné,“ stojí v hodnocení ze strany ocenění Sozial Marie. Podle prvotních dat projektu skutečně prokazují některé ze zapojených rodin zlepšení v chování dětí nebo v zaměstnanosti rodičů.

Sozial Marie je nejstarší evropská cena, která se zaměřuje na sociální inovace. Vedle samotné inovativnosti se posuzuje například účinnost pro cílovou skupinu nebo efektivita v naplnění vytyčených cílů. Pro Rapid Re-Housing nejde o první evropský úspěch, už dříve získal cenu za nejlepší projekt řešící bytovou nouzi v Evropě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.