Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britská vláda zaměstná mladistvé bez práce

V případě, že nebude kdokoliv ve věku 18 – 21 let studovat, pracovat či se jakýmkoliv jiným způsobem vzdělávat, musí po šesti měsících začít pomáhat místní komunitě. Anglická vláda razí pravidlo: pokud člověk neustále bere, musí také dávat nazpět.

Plán zní zcela jednoduše, má pomoci ušetřit peníze vládě a zároveň vybavit mladistvé potřebnými zkušenostmi a schopnostmi nezbytnými k získání plnohodnotného zaměstnání. Pokud žije plnoletý člověk ve věku do 21 let na podpoře, musí do šesti měsíců začít pracovat. Z této práce nebude mít žádný stálý příjem, neboť bude pomáhat své místní komunitě, ale naučí se tímto způsobem zodpovědnosti a disciplíně.

Mladí lidé mohou vařit jídla pro seniory, čistit chodníky a posprejované ulice nebo přispět k činnosti místních charitativních spolků. To vše minimálně 30 hodin týdně spolu s deseti hodinami aktivního hledání zaměstnání. Pak budou mít teprve záruku, že mohou dostávat příspěvky na život a na bydlení od vlády. Tímto způsobem chce britský ministr, David Cameron, předejít zlenivění a zpohodlnění mladých lidí.

Pro tento účel by mohlo již brzy vzniknout mnoho nových míst na praxi, kde mohou studenti snadno získat zkušenosti, které jim v budoucnu usnadní hledání a úspěšné získání práce. Pro zaměstnání jsou schopnosti týmové spolupráce, koncentrace, pečlivosti a podobně jednoznačnou výhodou, proto je nezbytné osvojit si tyto dovednosti v brzkém věku a usnadnit si pak boj na přijímacích pohovorech. Tím, že budou mladí lidé pravidelně pomáhat ostatním ve svém okolí, si snadněji osvojí pravidelnou rutinu a vypěstují si potenciál, díky kterému budou schopni kvalitně vykonávat své nové zaměstnání.

 

Gabriela Dittrichová, redaktorka Pozitivních zpráv v Británii

Související články

Byznys

Británie zaměstná matky s malými dětmi

Ze světa

Revoluční metoda léčby zubního kazu: místo plomby samouzdravení

Inspirace

Čtyřdenní pracovní týden už testují i firmy v Británii

Inspirace

Získejte prestižní zaměstnání jako PR manažer šaolinského chrámu

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.