Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Babička zdobí obecní kapličku ručními malbami. Její příběh obletěl svět

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Obec Louka

Je to nepřehlédnutelné místo v obci. Nádherná modrobílá kaplička stojící v Loukách na Hodonínsku. Její podobu znají nyní nejen místní, ale i lidé na druhém konci planety. Příběh se stal virálním poté, co byl zveřejněn na serveru Bored Panda.

Malebná kaplička se pravidelně opravuje, vždy se bíle vymaluje a ozdobí novými ornamenty. Druhou ze zmíněných činností má už přes 40 let na svědomí Anežka Kašpárková. Nepoužívá přitom žádné šablony, tzv. horňácké ornamenty maluje od ruky, díky čemuž je výzdoba kapličky pokaždé trochu jiná.

Kaplička přitahuje pozornost turistů, a tak není divu, že si ji oblíbil i internet. Autorce její výzdoby je navíc úctyhodných 90 let. Podle informací Českého rozhlasu však už Anežka Kašpárková kvůli vysokému věku nemůže v činnosti pokračovat. Obec tak za ni hledá náhradu, která naváže na krásnou tradici.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.