Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan proměňuje velké dopravní uzly v barevné umění

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: c82.net

Velké a spletité křižovatky nemá rád snad nikdo. Máme s nimi spjatou představu ruchu, stresu, rychlosti a chaosu. Umělec Nicholas Rougeux se na ně ale podíval z jiného pohledu a záhy z nich vyčaroval barevné spletence volající po lidské pozornosti.

Rougeux systematicky obkreslil největší světové křižovatky a podle jistých pravidel jednotlivé silnice vybarvil. Sám umělec zdůrazňuje, že ve všem tom chaosu se skrývá krása, což svou prací dokazuje. Z šedých neoblíbených silnic jsou najednou zajímavé obrazce plné barev a nejrůznějších tvarů.

Projekt nese název Interchange Choreography a je pravda, že vytvořené obrazy zdánlivě opravdu nemají k nějaké choreografii daleko a ze všeho nejvíc připomínají tančící postavy. Prohlédněte si naši galerii a zapojte svou fantazii. Vidíte jen tanečníky nebo třeba i nahou ženu, saxofon, letícího ptáka či něco úplně jiného?

Související články

Inspirace

Mexičtí umělci vyobrazují na zdech domů místní seniory

Inspirace

Umělkyně vytváří originální obrazy ve spolupráci se svou malou dcerou

Inspirace

Kreativní umělec rozzářil přechody v Madridu barvami

Inspirace

Umělec upozorňuje barevnými instalacemi na vysokou produkci odpadu

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.