Akce Disco salát nabídne veřejnosti salát ze zachráněné zeleniny

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Co vznikne kombinací zachráněné křivé zeleniny a receptu špičkových kuchařů? Přece salát. A pokud si ho připravíte s dalšími lidmi během příjemného odpoledne, pak jde rovnou o disco salát!

Akce, která se uskuteční ve středu 5. září v Praze, je variací na známý formát disco soup, kdy lidé za poslechu dobré hudby společně vaří polévku. Organizátoři se nicméně rozhodli využít zeleninových přebytků z českých polí pro přípravu salátu. O hudbu se postará DJ Wokurka. Za akcí stojí tým Zachraň jídlo, který se v Česku snaží o osvětu v oblasti plýtvání potravinami.

Protože nejen zeleninou živ je člověk a protože nejen ta potřebuje zachránit, doplní ji unikátní pivo vyrobené ze ztvrdlého chleba. To speciálně pro akci připravuje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Chybět nebude ani fermentační workshop nebo informace o činnosti organizace. Pořadatelé zároveň návštěvníky vyzývají, aby si na akci přinesli vlastní nádobí a neprodukovali tak zbytečný odpad.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Konec pesticidů v přírodě. Češi vynalezli jedinečnou technologii pro čištění vody

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.