Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Způsob výletování, který je pro každého. Virtuální prohlídka umožňuje navštívit Temelín

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Do jaderné elektrárny Temelín se dostane jen pár osob, které splní všechny nezbytné prověrky. O výletech na tohle místo si proto běžní smrtelníci mohli donedávna nechat zdát. To se však nyní změnilo. Nově se k reaktoru, skladu použitého paliva nebo do chladicí věže můžou podívat lidé z celého světa. Informoval o tom server ReakTour.

Výlet do Temelína je navíc zdarma a zájemci ho můžou podniknout z pohodlí domova. Není tedy třeba ani vstát z gauče. Stačí si na platformě Oculus TV vyhledat edukativní komentovanou prohlídku ReakTour. Virtuální prohlídky jsou k dispozici v českém a anglickém jazyce. „Jen za první tři měsíce provozu vidělo ReakTour téměř šest a půl tisíce diváků. Ohlasy jsou jednoznačně pozitivní. Návštěvníci jsou nadšení a často jsou překvapení samotným zážitkem i tím, jak to opravdu vypadá uvnitř elektrárny, i jak rozsáhlý areál je,“ říká Kateřina Bartůšková, vedoucí Infocenter Skupiny ČEZ. Za projektem stojí právě Skupina ČEZ a kreativní studio Brainz Immersive.

Diváci projdou celým areálem až k reaktoru, kde zjistí podrobnosti o nukleárním štěpení nebo třeba to, jak a kde se bere jaderné palivo a co se s ním v elektrárně děje. Prohlídka mimo jiné vysvětluje, jak elektrárna zajišťuje bezpečnost svých zaměstnanců.

Zdroj: ReakTour, Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Pěstování ve skleníku pro všechny nabízí Komunitní skleník od Sensorie

Téměř 500 tun zboží míří k potřebným. Sbírka potravin pomáhá i nadále

Pracovní schopnost: Jak o ni můžeme sami pečovat?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…