Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Způsob výletování, který je pro každého. Virtuální prohlídka umožňuje navštívit Temelín

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Do jaderné elektrárny Temelín se dostane jen pár osob, které splní všechny nezbytné prověrky. O výletech na tohle místo si proto běžní smrtelníci mohli donedávna nechat zdát. To se však nyní změnilo. Nově se k reaktoru, skladu použitého paliva nebo do chladicí věže můžou podívat lidé z celého světa. Informoval o tom server ReakTour.

Výlet do Temelína je navíc zdarma a zájemci ho můžou podniknout z pohodlí domova. Není tedy třeba ani vstát z gauče. Stačí si na platformě Oculus TV vyhledat edukativní komentovanou prohlídku ReakTour. Virtuální prohlídky jsou k dispozici v českém a anglickém jazyce. „Jen za první tři měsíce provozu vidělo ReakTour téměř šest a půl tisíce diváků. Ohlasy jsou jednoznačně pozitivní. Návštěvníci jsou nadšení a často jsou překvapení samotným zážitkem i tím, jak to opravdu vypadá uvnitř elektrárny, i jak rozsáhlý areál je,“ říká Kateřina Bartůšková, vedoucí Infocenter Skupiny ČEZ. Za projektem stojí právě Skupina ČEZ a kreativní studio Brainz Immersive.

Diváci projdou celým areálem až k reaktoru, kde zjistí podrobnosti o nukleárním štěpení nebo třeba to, jak a kde se bere jaderné palivo a co se s ním v elektrárně děje. Prohlídka mimo jiné vysvětluje, jak elektrárna zajišťuje bezpečnost svých zaměstnanců.

Zdroj: ReakTour, Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Děti, které jsou aktivní na sociálních sítích, jsou stejně aktivní i offline

„Málokdo vidí, co vše musí malý farmář obětovat. Přesto jsem v této práci našla smysl života,“ říká zakladatelka permakulturní farmy Simona Hrochová 

V USA budují největší most pro divokou zvěř na světě

Letní čtení: 5 knižních tipů, které si nesmíte nechat ujít

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…