Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Ostravě vznik další dobročinný second hand. Nákupem podpoříte i prospěšné projekty

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Chcete si nakoupit oblečení, nebo se naopak zbavit nenošených kousků? V sedmi českých dobročinných secondhandech můžete udělat obojí a ještě tím přispějete na dobrou věc. Aktuálně nejnovější prospěšný „sekáč“ otevřela nezisková organizace Moment v ostravském Avion Shopping parku a podle její ředitelky Markéty Soukupové se jedná o vůbec první second hand v obchodním centru.

Kromě toho, že si zde pořídíte již nošené oblečení a přispějete tak k větší udržitelnosti textilního průmyslu, můžete dát nový život také svým starým kouskům, které už vám jen leží ve skříni. Své oblečení zde mohou zájemci darovat k prodeji, čímž podpoří šest českých prospěšných projektů. Organizace Moment totiž výtěžkem z prodaných kusů podporuje provoz Mobilního hospicu Ondrášek, Společnosti pro ranou péči Ostrava, CCCB – české koalice pro ochranu biodiverzity, Save Elephants, Denního stacionáře Žebřík a Kol pro Afriku.

Foto: Moment

Svůj první second hand otevřela organizace Moment v roce 2010 a od té doby se rozrostla na aktuálních sedm provozoven v Ostravě a Praze, ve kterých už stihli pracovníci prodat téměř milion kusů oblečení. Možnost zapojit se do projektu a darovat své staré kousky však mají nejen lidé z velkých měst. „Naše aktivity se rozhodla podpořit i Zásilkovna, díky které nám mohou dárci oblečení zasílat zdarma z celé České republiky,“ dodala Soukupová. Podrobný návod, jak oblečení zaslat, pak autoři projektu uvádí na svých stránkách darujiobleceni.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Chtěli byste žít ve městě bez aut? Nový výzkum přináší 12 praktických způsobů, jak auta v městech omezit

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…