Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

zMůžeš víc? Cesta z bezmoci a apatie začíná jednoduchými krůčky

Ilustrační foto: Freepik

Jak se vypořádat s vleklými omezeními kvůli koronaviru? Centrum LOCIKA, Sociální klinika a Český institut biosyntézy nabízejí nápovědu v podobě iniciativy zMůžeš víc, která pomáhá bojovat proti bezmoci a apatii. Na webové stránce projektu najdete šest bodů proti bezmoci i rady a zkušenosti ostatních, jak se s mimořádnou situací snadněji vyrovnat.

Iniciativa připomíná zdánlivé maličkosti, které mohou lidé dělat pro sebe i své okolí. „Podstatné je dělat cokoli, co není toxické, neupadnout do letargie. Záleží na každém z nás, co nás pozitivně nabíjí a kolik toho zmůžeme. Nemusíte hned běžet maraton, stačí pár krůčků, které mohou být důležitým začátkem změny k lepšímu,” uvádí Barbora Janečková, ředitelka Českého institutu biosyntézy a zakladatelka Sociální kliniky. Tvůrci projektu pak na webu zMůžeš víc sdílí aktivity pro děti, ale i dobré zprávy z celého světa, charitativní projekty nebo třeba inspirující příběhy lidí.

Jedním z cílů iniciativy je také ukázat dětem, že nejsou jen pasivními objekty, ale že se s nimi počítá a samy se mohou na zlepšení aktuální situace podílet. „Myslím, že děti teď nejvíce potřebují zažívat věci, které jim přinášejí radost. V době několikaměsíční frustrace a sociální deprivace je to naléhavější úkol než třeba distanční výuka,” dodává psychoterapeut a psychiatr MUDr. Peter Pöthe. Právě aktivity pro děti a tipy, jak je rozveselit a udělat jim radost, jsou jednou ze stěžejních sekcí webu, která je inspirací pro rodiče, ale i pedagogy. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…