Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku se plodí o sto šest. Sady lákají na samosběr

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Ovoce se urodilo nebývalé množství a pěstitelé nestíhají sklízet. Otevírají proto sady zájemcům o samosběr. Je škoda, aby se ovoce vyhodilo. Natrhat si může dle libosti každý. Informoval o tom server Radio Wave.

Jablka obsahují vlákninu, takže snadno zasytí, mají přitom nízký obsah cukru a kalorií, ačkoliv jsou slaďoučká. Jedná se tedy o zdravé mlsání. Avšak i toto ovoce v poslední době zdražilo. Proto zájemci o samosběr tuto pozitivní zprávu uvítají. Pěstitelé momentálně otevírají sady pro samosběr z důvodu bohaté úrody, kterou nemá kdo sklízet, navíc cena elektřiny nezbytné pro skladování se neustále zvyšuje.

Třeba ve Slaném je možnost načesat si čerstvá jablíčka přímo ze stromů každý pátek a sobotu až do 22. října. Někteří sadaři nabízí ke sklizni i hrušky či pozdní švestky. Než zájemci vyrazí, je vhodné informovat se u konkrétních sadařů, kdy přesně samosběr umožňují.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Radio Wave a Kdy kde

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Co jsou houbová města a mohla by vyřešit čínskou vodní krizi?

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…