Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Umělkyně vytváří úžasné 2D malby, jejichž součástí jsou živí lidé

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Archiv Alexy Meade

Bodypainting je už velmi známý umělecký obor a malbu také nikdo nepovažuje zrovna za objev nového tisíciletí. Když se ale tyto dvě techniky spojí, vznikají neskutečná díla. Přesně jako ta od americké umělkyně Alexy Meade, která s nápadem tohoto spojení přišla.

Jedním ze základních pilířů Meadiny tvorby je hra mezi druhým a třetím rozměrem reality. Zatímco zpracovávaný objekt je ve skutečnosti trojrozměrný, výsledné dílo působí, jako by mělo pouhé dvě dimenze. Téměř vždy je jeho součástí živá osoba.

Meade přitom vystudovala politologii, záhy ale zjistila, že se chce vydat jiným směrem a pustila se do malování. Sama o své tvorbě říká, že posouvá hranice vnímání a stírá rozdíl mezi uměním a realitou. A překvapivě nemá ani k té politice úplně daleko – stejně jako ta totiž dokáže manipulovat s lidskými vjemy a dojmy. Malířčina tvorba se těší velkému zájmu, na instagramu má přes 80 tisíc followerů. Na ukázku jak vznikají jednotlivá díla, se můžete podívat v tomto videu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.