Velkou podporu pro potravinové banky zajistily prodejny Tesco ve střední Evropě společně se svými dodavateli. V rámci speciální akce se jim podařilo vybrat 2,8 milionu korun, přičemž 648 tisíc korun z toho přímo v Česku.
„Věříme, že boj proti plýtvání potravinami nemůže být úspěšný, pokud se do něj zapojí pouze Tesco. Proto si velmi vážíme, že naši dodavatelé společně s námi začali vytvářet koalici, která podpoří potravinové banky v jejich aktivitách – boji proti plýtvání potravinami a pomoci lidem v nouzi,“ uvedl provozní ředitel firmy Martin Kuruc. Tesco peníze vybralo během dvoutýdenní letní akce, kdy šlo potravinovým bankám 1 procento z prodeje více než stovky vybraných produktů.
Tesco s potravinovými bankami spolupracuje dlouhodobě. V současnosti je 106 českých obchodů zapojeno do dárcovství skrze potravinové banky, přičemž touto cestou bylo už darováno přes 470 tun potravin. Do roku 2020 by se do takové spolupráce měly zapojit všechny obchody Tesco ve střední Evropě.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Dějiny lidstva z pohledu žen v poutavé knize Femina Sapiens
Krásně barevná, a hlavně naučná kniha vytvořená pro mladé dívky. Zajímavé obrázky z historie…