Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti z gymnázia Nový PORG v semifinále prestižní celosvětové investiční soutěže

Pětice nadaných studentů před základní školou a gymnáziem Nový PORG. Foto: Forbes

Pětice mladíků se probojovala do semifinále soutěže Wharton Global High School Investment Competition z původních 1 400 středoškolských týmů z celého světa. Z Evropy postoupily do 55 nejlepších týmů jen Češi a Poláci. Každoročně vyhrávají hlavně týmy z velkých prestižních škol v USA a Indii, píše server Forbes.

Každý z týmů dostal svého klienta a virtuální peníze, se kterými 10 týdnů obchodovali na akciovém simulátoru WInS. Každý tým pak musí své jednání a investice obhájit a vysvětlit v reportech a videu, které univerzita vyhodnocuje. I když jde o virtuální investice, všechny týmy berou svůj úkol velmi seriózně. Soutěž se již koná více než 10 let a podporuje finanční gramotnost. Že se do semifinále probojovala i relativně malá soukromá škola z Česka, je velký úspěch.

Studenti gymnázia Nový PORG Mojmír Zálešák, Jonáš Machurek, Jan Kubeš, Filip Hrubý a Herbert Janda účast v soutěži iniciovali sami skrze školní klub Investment Society. Nový PORG je díky mezinárodnímu studijnímu programu vedenému v angličtině (International Baccalaureate Diploma Programme) jednou z nejlepších škol takového druhu v Evropské unii. Díky programu mají pak studenti i větší šance dostat se na prestižní univerzity celého světa.

V semifinále teď musí vytvořit desetiminutové video, ve kterém shrnou svou strategii v laickém jazyce, což by mělo sloužit jako pitch pro klienta, o kterého usilují. Testují se tedy i prezentační dovednosti. Finále soutěže se bude konat v dubnu a postupuje do něj deset týmů. Budeme tedy našim zástupcům držet palce!

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Montpellier zavádí bezplatnou dopravu: Kde jinde v Evropě můžete cestovat zdarma?

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…