Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Střihoruký anděl! Stříhá bezdomovce zadarmo

FOTO: huffingtonpost.com

Jmenuje se Mark Busos, jeho povolání je vlasový stylista a k němu do salónu míří celebrity jako Norah Jones či Marc Jacobs. Ale o nedělích se mění v dobrodince a s nůžkami míří do New Yorku za bezdomovci. Jeho rukama jich projde denně kolem deseti a cítí se prý po zásahu Marka jako znovuzrození.

Markovi je třicet let a bezdomovcům začal nabízet ostříhání před dvěma roky. Tehdy byl za příbuznými na Filipínách a když viděl děti, které žijí v neskutečné bídě, řekl si, že by měl pomáhat. A zvolil si právě tento způsob.

I když Mark, který žije v Jersey City, byl prý vždycky velice šlechetný. Když mu bylo 14 let, postavil si v garáži svých rodičů židli a zadarmo stříhal své kamarády, kteří peníze na holiče mohli použít jako kapesné.

Vypadá to dokonce, že Mark stříháním znovu pomáhá bezdomovcům najít sami sebe. Jeden z ostříhaných bezdomovců prý po ostříhání řekl, že je připraven jít do práce. Od té doby ho Mark na ulici neviděl a doufá, že se jeho život obrátil na správnou stranu. Tak jen tak dál!

Veronika Pukačová

Související články

Zaručeně zlepší den

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…