Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Střiháním vlasů vysbírali peníze na charitu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Již po šesté se po celé České republice konala charitativní akce Střihaton, v níž profesionální kadeřníci vydělané peníze věnovali Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti. Letos na kadeřnickém maratonu vybrali 331 tisíc korun.

Dobročinná akce Redken Střihaton se v České republice a na Slovensku konala již po šesté a zapojilo se do ní více než sedmdesát kadeřníků. Na osmi místech v republice v rámci této charitativní akce kadeřníci stříhali bez nároku na honorář a vydělané peníze poslali do Nadačního fondu pro předčasně narozené děti. Organizace peníze využije na podporu konkrétních rodin, které řeší problémy spojené s předčasným porodem. Zákazníci si mohou být jisti, že peníze poslouží potřebným rodinám například na speciální výživu dětí, zdravotnické či hygienické pomůcky nebo na rehabilitaci.

Princip Střihatonu je jednoduchý – každý zákazník zaplatí za střih minimálně osm set padesát korun a kromě profesionální péče od kadeřníka na něj čeká i dárek od značky Redken. „V minulosti kadeřníci pomohli dětem v rozštěpovém centru na Královských Vinohradech, nadačnímu fondu Světluška, občanskému sdružení Pferda, občanskému sdružení Sluneční domov a Svetielku pomoci. Pátý ročník v roce 2014 ukázal, že Střihaton rok co rok láká více kadeřníků i klientů,“ uvedli na stránkách organizátoři Střihatonu.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…