Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Střiháním vlasů vysbírali peníze na charitu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Již po šesté se po celé České republice konala charitativní akce Střihaton, v níž profesionální kadeřníci vydělané peníze věnovali Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti. Letos na kadeřnickém maratonu vybrali 331 tisíc korun.

Dobročinná akce Redken Střihaton se v České republice a na Slovensku konala již po šesté a zapojilo se do ní více než sedmdesát kadeřníků. Na osmi místech v republice v rámci této charitativní akce kadeřníci stříhali bez nároku na honorář a vydělané peníze poslali do Nadačního fondu pro předčasně narozené děti. Organizace peníze využije na podporu konkrétních rodin, které řeší problémy spojené s předčasným porodem. Zákazníci si mohou být jisti, že peníze poslouží potřebným rodinám například na speciální výživu dětí, zdravotnické či hygienické pomůcky nebo na rehabilitaci.

Princip Střihatonu je jednoduchý – každý zákazník zaplatí za střih minimálně osm set padesát korun a kromě profesionální péče od kadeřníka na něj čeká i dárek od značky Redken. „V minulosti kadeřníci pomohli dětem v rozštěpovém centru na Královských Vinohradech, nadačnímu fondu Světluška, občanskému sdružení Pferda, občanskému sdružení Sluneční domov a Svetielku pomoci. Pátý ročník v roce 2014 ukázal, že Střihaton rok co rok láká více kadeřníků i klientů,“ uvedli na stránkách organizátoři Střihatonu.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

Hned dvě závodnice přepsaly historii, když zvládly Ironmana pod 8 hodin

Možná konečně víme, proč ženy cítí chlad intenzivněji než muži

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…