Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Střiháním vlasů vysbírali peníze na charitu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Již po šesté se po celé České republice konala charitativní akce Střihaton, v níž profesionální kadeřníci vydělané peníze věnovali Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti. Letos na kadeřnickém maratonu vybrali 331 tisíc korun.

Dobročinná akce Redken Střihaton se v České republice a na Slovensku konala již po šesté a zapojilo se do ní více než sedmdesát kadeřníků. Na osmi místech v republice v rámci této charitativní akce kadeřníci stříhali bez nároku na honorář a vydělané peníze poslali do Nadačního fondu pro předčasně narozené děti. Organizace peníze využije na podporu konkrétních rodin, které řeší problémy spojené s předčasným porodem. Zákazníci si mohou být jisti, že peníze poslouží potřebným rodinám například na speciální výživu dětí, zdravotnické či hygienické pomůcky nebo na rehabilitaci.

Princip Střihatonu je jednoduchý – každý zákazník zaplatí za střih minimálně osm set padesát korun a kromě profesionální péče od kadeřníka na něj čeká i dárek od značky Redken. „V minulosti kadeřníci pomohli dětem v rozštěpovém centru na Královských Vinohradech, nadačnímu fondu Světluška, občanskému sdružení Pferda, občanskému sdružení Sluneční domov a Svetielku pomoci. Pátý ročník v roce 2014 ukázal, že Střihaton rok co rok láká více kadeřníků i klientů,“ uvedli na stránkách organizátoři Střihatonu.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.