Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olomouc má solární lavičky, součástí je wifi i nabíječka

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Olomouc.eu

Veřejné lavičky už dávno nejsou jen obyčejné místo ke krátkému odpočinku. Často kromě příjemného posezení nabízejí několik šikovných vychytávek. Právě takové lavičky si nyní pořídili v Olomouci.

„Obnovu veřejného mobiliáře jsme chtěli pojmout moderně a netradičně. Pro inspiraci a dobré reference jsme šli do evropských měst, kde jsou podobné lavičky v oblibě,“ popsal primátor Antonín Staněk. Nové lavičky jsou solární, mohou tak například udržovat nižší teplotu sedací plochy.

Lavičky jsou multifunkční – jejich prostřednictvím si lze dobít mobil nebo se připojit na wifi, v noci také dokážou svítit. Pokud se lavičky osvědčí, mohly by v budoucnu přibýt i v dalších lokalitách napříč městem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.