Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

O víkendu bude v Olomouci tvarůžkový festival

3 minuty radosti
6. ročník tvarůžkového festivalu proběhne už 15. a 16. dubna. Foto: Olomoucký tvarůžkový festival

Už tento víkend můžete zavítat do Olomouce a užít si 6. ročník tvarůžkového festivalu. Tvarůžky zde budete moci ochutnat v různých podobách. Na Horním i Dolním náměstí bude přes čtyřicet gastrostánků se specialitami včetně regionálních piv. Na kulturní scéně vystoupí kapela Mňága a Žďorb.

I letos se mohou návštěvníci těšit na speciální Tvarůžkový obchůdek, ve kterém bude možné zakoupit i různé propagační předměty s tvarůžkovou tematikou, jako jsou speciální trička, ponožky, nebo čokoládové pralinky s tvarůžkovou náplní,“ říká Karin Vykydalová z olomouckého magistrátu.

Tvarůžky budete moci ochutnat v nejrůznějších podobách. Foto: Olomoucký tvarůžkový festival

Program na obou náměstích bude probíhat od 10 do 18 hodin. V sobotu dopoledne bude na Horním náměstí vařit pokrmy s tvarůžky šéfkuchař Roman Paulus, odpoledne za něj kuchařské otěže převezme herečka Sandra Pogodová.  Večer se můžete těšit na koncert zpěvačky Natálie Tichánkové s kapelou 4GOOD. Na Dolním náměstí bude program zaměřený na rodiny s dětmi. Zazní cimbál v podání folklórních souborů, zazpívá vítěz soutěže Hlas Česka Matěj Plšek, těšit se můžete i na show Šaška Vikyho.

V neděli večer vystoupí na Horním náměstí kapela Mňága a Žďorb. Na Dolním náměstí ukáže své triky kouzelník Karel Pomahač a po něm zazní hudební tóny olomouckého Hudebního institutu. Celý víkend budou festival doprovázet soutěže pro děti i dospělé, malování na obličej nebo dílničky pro děti.

Tvarůžky můžete také spojit se sportem a v sobotu se vydat na Tvarůžkovou cyklojízdu. Z Loštic, tradičního tvarůžkového města, pojedete na kole do Olomouce. „Pro zájemce bude do Loštic vypraven z Olomouce i cyklobus,“ říká Jitka Lučánková z olomouckého informačního centra. V Lošticích navštívíte Muzeum tvarůžků.

Olomoucký tvarůžkový festival už je tradicí, letos proběhne pošesté. Foto: Olomoucký tvarůžkový festival

Související články

Zaručeně zlepší den

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…