Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Největší filmový festival pro děti se letos koná on-line. Nabídne animované filmy i besedy

K vidění bude například australský celovečerní film Život jako abeceda. Foto: se svolením organizátorů Zlín film festivalu

Celovečerní filmy, studentské snímky i nejlepší oceněná díla loňského roku. Letošní ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně se uskuteční on-line od 28. května do 1. června. „Část z programu bude ke zhlédnutí zcela zdarma, vybrané tituly a pořady budou zpoplatněny symbolickou částkou 61 korun,“ řekla ředitelka festivalu Jarmila Záhorová. Tématem jarní i podzimní části, která proběhne na začátku září, je literatura ve filmu.

Přestože se jedná již o jednašedesátý ročník festivalu, v jistém ohledu bude mít letos premiéru. Vůbec poprvé totiž proběhne on-line, snímky tak bude možné zhlédnout na webových stránkách zlinfest.cz. „V rámci filmového programu dopřejeme divákům nejen festivalové snímky, ale také pořady ČT:D s literární tematikou či projekce nejlepších oceněných animovaných snímků natočených dětmi a mládeží z celého Česka a Slovenska v rámci soutěže ANIMÁG 2021,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová. Doprovodný program pak slibuje besedy, filmové workshopy i interaktivní prohlídky festivalových zón.

Diváci budou moci zhlédnout také animovaný snímek Erwin. Foto: se svolením organizátorů Zlín film festivalu

Zlínský Film festival je nejstarší a v současnosti největší festival filmů pro děti a mládež na světě. Jeho cílem je nejen prezentace a zpřístupnění celosvětové kinematografické tvorby pro děti a mládež, ale také vytvoření kvalitní alternativy k běžně dostupnému audiovizuálnímu obsahu. V neposlední řadě chtějí organizátoři pomocí filmů mladé diváky vzdělávat a rozšiřovat jejich povědomí o okolním světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku za posledních pět let přibylo více než 4 miliony stromů

Brněnští vědci chtějí bojovat proti plevelům pomocí umělé inteligence

Česku se navýšil počet evropských patentů, za minulý rok šlo o více než 240 přihlášek

Zlepšete své vůdčí schopností: Odkryjte potenciál strategického řízení

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…