Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Muž proměnil svůj invalidní vozík ve sněžný pluh a pomáhá spoluobčanům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Justin Anderson z Nebrasky je válečný veterán s amputovanou nohou, který si prožil těžké časy. Zvládl je i díky podpoře svých sousedů. Na oplátku udělal Američan ze svého vozíku sněžný pluh, jímž v zimě pomáhá odklízet sníh z ulic.

„Nechtěl jsem, aby děti a rodiče na sněhu uklouzli, museli se jím prodírat a třeba si i ublížili,“ vysvětlil pro WOWT News Anderson. Před rokem proto upravil svůj vozík a přeměnil ho na účinný sněžný pluh. S jeho pomocí odklízí vždy, jakmile nasněží, sníh z nebraských chodníků. Běžně mu to prý po čerstvé nadílce zabere jen pár hodin.

„Několik lidí mě zastavilo a ptalo se, zda si mě mohou vyfotit, protože takový vozík předtím nikdy neviděli,“ přiznal WOWT News originální údržbář. Původně měl vozík sloužit k dobrodružným vyjížďkám mimo cesty a silnice, nakonec se ho veterán rozhodl využít pro prospěšnější účel.

„Lidé mi tu pomohli s mými bitvami a v mých těžkých časech, když mi byla amputována noha a poté jsem bojoval s rakovinou. A tohle je můj způsob, jak jim to oplatit,“ uvedl pro WOWT News Anderson. Řekl také, že jsou mu místní za jeho pomoc vděční a děkují mu, dělal by to nicméně s radostí i bez toho.

Zdroj: wowt.com

Související články

Inspirace

Kamarádky na vozíku společně založily taneční skupinu

Inspirace

Jsme více v kontaktu se světem, říká Markéta Ubíková z car-free rodiny

Byznys

V Itálii vyrábějí hodinky z recyklovaného dřeva

Byznys

Bulharská studentka vymyslela revoluční tablet pro nevidomé

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.