Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Muž proměnil svůj invalidní vozík ve sněžný pluh a pomáhá spoluobčanům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Justin Anderson z Nebrasky je válečný veterán s amputovanou nohou, který si prožil těžké časy. Zvládl je i díky podpoře svých sousedů. Na oplátku udělal Američan ze svého vozíku sněžný pluh, jímž v zimě pomáhá odklízet sníh z ulic.

„Nechtěl jsem, aby děti a rodiče na sněhu uklouzli, museli se jím prodírat a třeba si i ublížili,“ vysvětlil pro WOWT News Anderson. Před rokem proto upravil svůj vozík a přeměnil ho na účinný sněžný pluh. S jeho pomocí odklízí vždy, jakmile nasněží, sníh z nebraských chodníků. Běžně mu to prý po čerstvé nadílce zabere jen pár hodin.

„Několik lidí mě zastavilo a ptalo se, zda si mě mohou vyfotit, protože takový vozík předtím nikdy neviděli,“ přiznal WOWT News originální údržbář. Původně měl vozík sloužit k dobrodružným vyjížďkám mimo cesty a silnice, nakonec se ho veterán rozhodl využít pro prospěšnější účel.

„Lidé mi tu pomohli s mými bitvami a v mých těžkých časech, když mi byla amputována noha a poté jsem bojoval s rakovinou. A tohle je můj způsob, jak jim to oplatit,“ uvedl pro WOWT News Anderson. Řekl také, že jsou mu místní za jeho pomoc vděční a děkují mu, dělal by to nicméně s radostí i bez toho.

Zdroj: wowt.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…