Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Možnost oddlužení podporuje i Seznam. Jak pomohl iniciativě Milostivé léto?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Společnost Seznam.cz věnovala 10 milionů korun na reklamní prostor pro sbírku organizace Člověk v tísni SOS Milostivé léto. Díky tomu se dostane mezi lidi informace o akci a možnosti pomoci těm, kteří ze svých úspor nedosáhnou na zaplacení jistiny svých dluhů státním institucím.

Iniciativa Milostivé léto umožňuje lidem, proti nimž je vedena exekuce ze strany institucí se zastoupením státu, zaplatit jistinu a administrativní poplatek 908 korun. Tímto se pohledávka vyřídí a dlužník se zbaví úroků, penále a dalších poplatků, o které původní částka narostla. Jak jsme již psali, ne každý dlužník dokáže do 28. ledna, kdy tato možnost končí, sehnat dostatek financí na splacení celé jistiny. Proto založila společnost Člověk v tísni sbírku SOS Milostivé léto, která těmto lidem pomůže ulevit z exekuční pasti.

Ilustrační foto: Depositphotos

Společnost Seznam.cz věří, že si každý z nás zaslouží pomoc s vyvedením z dluhové spirály, a rozhodla se iniciativu podpořit. „Osobně jsem přesvědčený, že lidé, kteří jsou zatížení exekucemi, o kterých ví, že za celý život nedokážou splatit, jsou rezignovaní a společnost nemůže nijak vytěžit jejich potenciál. Pokud jim dáme druhou šanci, věřím, že se to může změnit. A že to bude výhra pro všechny,“ říká jeden z členu představenstva Pavel Zima.

Firma proto podpoří Milostivé léto reklamní kampaní a Člověku v tísni věnuje prostor pro reklamu v hodnotě 10 milionů korun. Budou se na něm zobrazovat tematické bannery s žádostí o příspěvek do sbírky SOS Milostivé léto nebo s informací, jak se lidé mohou v rámci iniciativy zbavit exekucí a kam se obrátit o radu. „Ceníme si každého daru, protože čím více peněz vybereme, tím více lidem budeme moct pomoci. Štědrý krok Seznamu vítáme a věříme, že bude inspirací pro další donory ze soukromého sektoru,“ říká Daniel Hůle, vedoucí dluhového poradenství Člověka v tísni.

Zdroj: Seznam.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…