Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mlsejte a pomáhejte. Zoo Zlín pořádá aukci o dortového slona, která pomůže malému slůněti

Vzorový dort v menším provedení. Foto: Radka Otavová

Není nad to mlsat s dobrým pocitem. Díky dobročinné aukci dortu ve tvaru slůněte můžete udělat dobrý skutek a zároveň potěšit své chuťové buňky. Výtěžek z dražby poputuje na péči o sloní rodinku do zlínské zoo, kde se před rokem narodil první africký slon v Česku. Nynější miláček všech návštěvníků dostal jméno Zyqarri, v českém překladu Anděl.

Cukrářka Radka Otavová miluje zvířata a není tak divu, že ji slůně Zygarri okouzlilo. Zatoužila proto nějakým způsobem podpořit finančně náročnou péči o malé slůně a další členy jeho africké rodiny, která našla ve Zlíně své útočiště. Rozhodla se využít svého cukrářského umu a připravila unikátní dort inspirovaný slůnětem Zygarri, který nyní vstupuje do dobročinné aukce.

Dražbu podpořil Aukční dům Zezula, který bez nároku na honorář poskytl Zoo Zlín online prostředí, kde se může dražba sloního dortu odehrávat. O záštitu nesnadné organizace aukce se postaral pan Čestmír Vančura, prezident Zlín Film Festivalu.

Slůně Zygarri ve zlínské zoo. Foto: Zdeněk Vaculík

A o co se můžete v dražbě utkat? Paní Radka Otavová pro výherce připraví sloní dort, který rozhodně dostává svého jména. Vážit totiž bude neuvěřitelných 35 kilogramů a měřit 50 centimetrů. Výtečný bude nejen na povrchu, ale i uvnitř. Po rozkrojení si pochutnáte na světlém piškotovém korpusu v kombinaci s kakaovým – prokapaným pomerančovým sirupem a náplní z vanilkového a čokoládového krému. Už se vám sbíhají sliny? Tak běžte přihodit částku do dražby, která probíhá na webu papilio.cz.

Aukce probíhá od 7. června a ukončena bude za týden 17. června, kdy bude rozhodnuto o výherci. Dne 19. června, kdy slůně Zyqarri slaví své první narozeniny, bude vítězi předán obří dort a zlínské zoo šek s výtěžkem aukce.

Autorský článek Anety Šmejcové s využitím informací od Zoo Zlín

Související články

Zaručeně zlepší den

Možná konečně víme, proč ženy cítí chlad intenzivněji než muži

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…