Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mlsejte a pomáhejte. Zoo Zlín pořádá aukci o dortového slona, která pomůže malému slůněti

Vzorový dort v menším provedení. Foto: Radka Otavová

Není nad to mlsat s dobrým pocitem. Díky dobročinné aukci dortu ve tvaru slůněte můžete udělat dobrý skutek a zároveň potěšit své chuťové buňky. Výtěžek z dražby poputuje na péči o sloní rodinku do zlínské zoo, kde se před rokem narodil první africký slon v Česku. Nynější miláček všech návštěvníků dostal jméno Zyqarri, v českém překladu Anděl.

Cukrářka Radka Otavová miluje zvířata a není tak divu, že ji slůně Zygarri okouzlilo. Zatoužila proto nějakým způsobem podpořit finančně náročnou péči o malé slůně a další členy jeho africké rodiny, která našla ve Zlíně své útočiště. Rozhodla se využít svého cukrářského umu a připravila unikátní dort inspirovaný slůnětem Zygarri, který nyní vstupuje do dobročinné aukce.

Dražbu podpořil Aukční dům Zezula, který bez nároku na honorář poskytl Zoo Zlín online prostředí, kde se může dražba sloního dortu odehrávat. O záštitu nesnadné organizace aukce se postaral pan Čestmír Vančura, prezident Zlín Film Festivalu.

Slůně Zygarri ve zlínské zoo. Foto: Zdeněk Vaculík

A o co se můžete v dražbě utkat? Paní Radka Otavová pro výherce připraví sloní dort, který rozhodně dostává svého jména. Vážit totiž bude neuvěřitelných 35 kilogramů a měřit 50 centimetrů. Výtečný bude nejen na povrchu, ale i uvnitř. Po rozkrojení si pochutnáte na světlém piškotovém korpusu v kombinaci s kakaovým – prokapaným pomerančovým sirupem a náplní z vanilkového a čokoládového krému. Už se vám sbíhají sliny? Tak běžte přihodit částku do dražby, která probíhá na webu papilio.cz.

Aukce probíhá od 7. června a ukončena bude za týden 17. června, kdy bude rozhodnuto o výherci. Dne 19. června, kdy slůně Zyqarri slaví své první narozeniny, bude vítězi předán obří dort a zlínské zoo šek s výtěžkem aukce.

Autorský článek Anety Šmejcové s využitím informací od Zoo Zlín

Související články

Zaručeně zlepší den

Světová zdravotnická organizace oficiálně ukončila koronavirový globální stav nouze

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…