Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Městská doprava v novém: klimatizace, Wi-Fi připojení a nadčasový design

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Pražská městská doprava prochází v současné době zásadní modernizací. Cestující tramvají se na vybraných linkách dočkají klimatizace, Wi-Fi připojení a nového interiéru i exteriéru vozů, ti, kdo cestují metrem, se pak mohou těšit na dostupnost mobilního signálu také během samotné jízdy tunelem.

První vlaštovku na poli modernizace komunikace v dopravních prostředních přinese Pražský dopravní podnik (DPP). Začíná totiž testovat inovovanou tramvaj typu 15T, vybavenou klimatizací a Wi-Fi připojením. Kromě toho se cestující dočkají vylepšení interiéru, například nových plastových, sytě červených sedadel a zcela změněného designu exteriéru – nově budou tramvaje červenobílé s výraznějším žlutooranžovým zabarvením v oblasti čelního skla.

Cestující se těmito tramvajemi budou moci projet už na přelomu srpna a září letošního roku, a to na některých pražských páteřních linkách. Výbornou zprávou je, že Škoda Transportation, která má inovaci tramvají na starosti, provádí veškeré úpravy pro DPP bezplatně. Po úspěšném otestování v provozu se úpravy dočká dalších 125 vozů. Do budoucna se pak plánuje vybavit Wi-Fi připojením některé pražské autobusové linky.

Inovace se připravuje dále pro cestování metrem. Koncem letošního roku bude na lince A spuštěný projekt testující dostupnost mobilního signálu mezi stanicemi Dejvická a Nemocnice Motol, konkrétně se připojení bude týkat operátorů T-Mobile, O2 a Vodafone. Pokud vše půjde dobře, do čtyř měsíců od zahájení prací by cestující na daném úseku mohli nerušeně telefonovat. Následně má být na řadě pokrytí trasy C mezi stanicemi Muzeum – Roztyly. Mobilní operátoři navíc plánují v nových stanicích metra využít kromě stávajícího GSM připojení také technologii LTE, zajišťující vysokorychlostní internet, a 3G.

Zdroj: echo24.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Jak na prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si 9 tipů na zdravá prsa od neziskovky Loono

Student VUT v Brně vymyslel mobilní aplikaci, která zdarma doučí děti matematiku

Inspirativní rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Přečtěte si rozhovor se studentkou, která pracuje v brněnském Kontaktním centru pro lidi bez domova.