Lidé mohou až na 82 procentech Česka využívat rychlá mobilní data

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Od začátku roku 2015 se počet lidí, kteří mohou v současné době využívat signál rychlých mobilních dat, zvýšil o tři procenta. S novým rychlými sítěmi LTE nebo 3G se mohou lidé potkat na minimálně dvaaosmdesáti procentech České republiky a do budoucna by se číslo mělo stále zvyšovat.

V nedávné době zprovoznil jeden z českých mobilních operátorů Vodafone čtyřtisící základnovou stanici, která nabízí zákazníkům přístup k rychlému mobilnímu internetu v síti LTE. Spolu se sítí 3G má tak rychlé mobilní připojení k dispozici devadesát osm procent zákazníků Vodafonu.

Díky této novince tak již všichni čeští mobilní operátoři pokryli rychlými sítěmi 3G nebo LTE minimálně 82 procent území České republiky, na kterém sídlí před pětadevadesát procent populace. Sítě LTE přivedli operátoři do tuzemska přibližně před pěti lety a mají do budoucna nahradit stávající 3G síť.

„S pokrýváním Česka signálem LTE jsme začali ještě před dokončením aukce kmitočtů určených pro tuto technologii. Díky tomu jsme během velice krátké doby zajistili přístup k rychlému internetu i na venkově a také v turisticky atraktivních lokalitách. Letos jsme rozšířili LTE i do měst, nyní pokrývá již 92 procent populace České republiky,“ uzavřela za Vodafone mluvčí Tanja Richter.

Související články

Společnost

V Česku začne příští rok fungovat „internet věcí“

Ze světa

Nová technologie umožní připojit se k internetu skrze žárovku

Inspirace

Šest úžasných věcí, které se staly díky Facebooku

Inspirace

Vyhledávač Ecosia vysazuje za vyhledávání uživatelů stromy

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura