Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Každá koruna se počítá. V Česku vzniká sbírka na psychologickou pomoc potřebným

Zdroj ilustrační fotografie: Unsplash

Stále přibývá lidí, kteří potřebují psychoterapeutickou pomoc, ale nemohou si ji dovolit. Díky sbírce neziskovky Dělám, co můžu mohou nyní občané pomoci udržet #hlavunadvodou pracovníkům první linie, rodičům samoživitelům, seniorům či osobám s minimálními příjmy.

Stres, osamělost, obavy o zdraví a živobytí, ztráta blízkých. Osobám ve finanční tísni může sbírka pomoci vypořádat se s náročnou životní situací díky zajištění bezplatné psychoterapeutické péče. První sezení dostanou klienti zdarma, dalších 11 v hodnotě 500 korun pokryje výtěžek ze sbírky. Nabídku terapeutů najdou zájemci na serveru Terapie.cz, který vznikne na konci listopadu.

Organizace Dělám, co můžu vznikla na jaře v reakci na pandemii Covid-19. Tehdy terapeuti poskytovali hlavně krizové intervence. „Chtěli jsme, aby nešlo jen o rychlou intervenci, na které byl projekt #delamcomuzu do velké míry postavený na jaře, ale také o hlubší práci s klientem, která mu pomůže nejen tady a teď, ale dlouhodobě,” vysvětlila spoluautorka projektu Eva Kozáková. Stejným způsobem mají autoři projektu v plánu organizovat terapii i po skončení pandemie.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.